Mam haka na raka

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do VI edycji ogólnopolskiego programu profilaktycznego„Mam haka na raka”. W tym roku akcja będzie dotyczyła profilaktyki czerniaka.

W ramach projektu, planujemy  zdobyć wiedzę z zakresu profilaktyki nowotworów skóry. Cztery  zespoły uczniów z klasy II d oraz dwa z klasy I d biol.-chem., będą miały dostęp do videolekcji, których celem jest merytoryczne przygotowanie młodzieży do udziału w programie.

Każdy zespół zostanie zapoznany z minimum onkologicznym, czyli podstawową wiedzą na temat profilaktyki, rozpoznawania i leczenia nowotworów o największym współczynniku śmiertelności w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka.

Kolejnym naszym krokiem będzie przeprowadzenie lekcji w taki sposób, aby przekazać zdobytą wiedzę swoim rówieśnikom, następnie, przeprowadzić akcje w środowisku lokalnym np. happeningi, wykład  oraz zorganizować „Dzień Hakowicza” 4 lutego 2013 r.!!! ciąg dalszy naszych planów niebawem…

...aby wszyscy zainteresowani akcją mogli śledzić nasze poczynania, postanowiliśmyzamieszczać krótkie informacje  nt. prowadzonych działań, zarówno na stronie II LO jak i głównej stronie programu.

Kilka słów na temat „Dnia Hakowicza”, który przypada 4 lutego 2013 r. Jego celem jest kumulacja działań promujących profilaktykę nowotworową. Uczestnicy mają za zadanie zorganizować marsze bądź happeningi, dzięki którym zachęcą lokalną społeczność do wykonywania badań profilaktycznych. Data została wybrana nie przypadkowo – tego dnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. W tym dniu będziemy zbierać podpisy pod deklaracją „zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego”.

Zachęcamy WSZYSTKICH do wsparcia naszej inicjatywy!

Szkolny opiekun zespołów: Anna Helmin

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.