Narodowym Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca 2013 roku, Narodowym Dniu Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych”,    klasa 2 b  pod opieką nauczycieli , wychowawcy Daniela Misterka i nauczyciela od wos-u Janusz Gizy,  wzięła udział w uroczystości  pod pomnikiem Żołnierzy AK w Sopocie.

Uczniowie  w imieniu II LO złożyli  wieniec pod pomnikiem a poczet sztandarowy godnie reprezentował naszą szkołę.   W uroczystości  oprócz delegacji   pozostałych szkół sopockich, można było zobaczyć  przedstawicieli Władz Miasta Sopotu z prezydentem Jackiem Karnowskim na czele, organizacji Światowego Związku Żołnierzy AK , przedstawicieli Komendy Policji Miasta Sopotu oraz  grupy reprezentacyjnej żołnierzy Garnizonu Marynarki Wojennej w Gdyni.

Pod pomnikiem przypomniano o tragicznych losach bohaterów II wojny światowej, których władze  nowej,  ludowej  ojczyzny  zdradziły. Podziękowano zatem młodzieży za pamięć o  tych żołnierzach, którzy oddali życie za wolną Polskę  by następne pokolenia mogły cieszyć się  i korzystać z wolności. To była dobra lekcja patriotyzmu.

Janusz Giza

Data dodania: 2018-01-12 10:29:15