Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Sinice - mali mieszkańcy naszych wód!

Sinice - mali mieszkańcy naszych wód!

Dzięki przychylności Laboratorium PPNY w Gdyni oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku klasa I d biol.-chem. naszej szkoły mogła uczestniczyć w wykładzie poświęconym sinicom -gromadzie organizmów samożywnych, dawniej uznawanych za rośliny, według nowszej taksonomii zaliczanych do królestwo bakterii. Te mikroskopijne organizmy znane są ze swej podwójnej natury – niektóre z nich są pozytywne, inne z kolei zagrażają zarówno zdrowiu człowieka jak i innych organizmów.

 

Celem wykładu było przybliżenie niezwykłego mikroświata sinic, pokazanie zagrożeń jakie ze sobą niosą, ale i przedstawienie ich niezwykłego potencjału. Wiedza o procesie powstawania zakwitów sinic, metodach badania, skutkach i sposobach zapobiegania, może zwiększyć  poczucie odpowiedzialności za otaczające ich środowisko.  W ramach realizacji projektu, oprócz wykładu odbyła się prezentacja hodowli sinic, pokaz zdjęć i preparatów mikroskopowych oraz pokaz sinic jadalnych.

 

Uczniowie zostali obdarowani symbolicznymi prezentami, a nasza szkoła wzbogaciła się o kolejną pomoc dydaktyczną w postaci prezentacji multimedialnej o sinicach.

 

Na prośbę Laboratorium PPNT przekazujemy ogłoszenia: 

Data dodania: 2018-01-12 10:49:02
Data edycji: 2018-01-12 10:50:20
Ilość wyświetleń: 334

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Wydziałem Historii Uniwersytetu Gdańskiego,

4. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook