Szkoła z klasą 2.0 - pierwszy semestr!

Przed samymi świętami zamknęliśmy pierwszy semestr uczestnictwa w programie Szkoła z klasą 2.0!

Za nami już spotkanie otwierające, na którym zaplanowaliśmy działania na cały rok szkolny, zarówno te, które dotyczą uczniów i nauczycieli, jak i te, nad którymi pieczę sprawuje nasz Dyrektor. A plany mamy naprawdę spore (część już wprowadzamy w życie!) :)

Będziemy między innymi sukcesywnie rozbudowywali stronę internetową, poeksperymentujemy z WiFi, stworzymy zbiór zasad, dzięki którym nam wszystkim będzie łatwiej i bezpieczniej korzystać z technologii informatycznych (również telefonów na lekcji..), podszkolimy się w obsłudze programów i sprzętów (pewnie również przy udziale i pomocy.. uczniów!), a do tego postaramy się unowocześnić niektóre zajęcia przy wykorzystaniu np. Skypa :)

Nauczyciele zaangażowani w projekt przeprowadzili w klasach zajęcia z zakresu TIK, które miały służyć wprowadzeniu w koncepcję Kodeksu 2.0, czyli zbioru zasad korzystania z technologii informatyczno-komunikacyjnych.

Ostatnio odbyła się Debata, na której uczniowie mogli przedstawić różne pomysły związane z technologiami informatycznymi. Było to niezwykle owocne spotkanie (ogromne podziękowania dla Wszystkich uczestników!), którego efektów możecie oczekiwać już w najbliższym czasie!

Przed nami całkowicie nowy i przydatny Kodeks 2.0 (mocno inspirowany wspomnianą debatą), wielki projekt multimedialny, w którym udział wezmą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a na koniec Festiwal Nauki! Będzie więc się działo :)

Zapraszamy wszystkich do przeglądania stron projektu, gdyż można tam znaleźć wiele interesujących rzeczy, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Można również śledzić naszego bloga na platformie Szkoły z klasą 2.0. Będzie się rozwijał, więc warto zaglądać!

Data dodania: 2018-01-12 10:26:03
Data edycji: 2018-01-12 10:27:01