Szkolne Koło Naukowe

To już połowa trzyletniego  projektu „Szkoła Sukcesu”, w którym uczestniczy II LO w Sopocie. Zaczęliśmy we wrześniu 2011 roku. Koniec przewidziany jest na kwiecień 2014.

Mamy za sobą dokładnie 150 godzin języka angielskiego i 14 modułów przedsiębiorczości. Wspomniany projekt to ponadregionalny program rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości, języków obcych i ICT.

Młodzież skupiona w naszym Szkolnym Kole Naukowym uczy się nieodpłatnie języka angielskiego w wymiarze 4 godzin tygodniowo (nauczyciel prowadzący – p. Bożena Rojek), odbywa comiesięczne spotkania z nauczycielem przedsiębiorczości (p. Maciejem Kozakiewiczem), jak również rozwiązuje zadania na platformie e-learningowej.

Tematem przewodnim tegorocznych zajęć jest: MOJE MIEJSCE NA RYNKU PRACY - SAMOZATRUDNIENIE CZY PRACA NAJEMNA?, a w nim następujące tematy:

2.1. Ja, jako przyszły pracownik.

2.2. Moja działalność gospodarcza.

2.3. Razem czy osobno?  Formy działalności gospodarczej.

2.4. Potrzeby finansowe niezbędne do uruchomienia działalności gospodarczej.

2.5. Procedura uruchamiania działalności gospodarczej.

2.6. Podstawy ewidencjonowania działalności gospodarczej.

2.7. Analiza finansowa w moim biznesie.

2.8. Planowanie działalności gospodarczej – biznesplan.

2.9/10. Mój pierwszy biznesplan.

W poprzednim roku motywem przewodnim były DECYZJE KONSUMENCKIE, i takie tematy jak:

1.2. Prawa i obowiązki konsumenta.

1.3.  Oznakowanie produktów.

1.4. Wybrane elementy marketingu.

1.5. Oddziaływanie reklamy.

1.6. Asertywny konsument.

1.7. Konsument a usługi bankowe i finansowe.

1.8.  Bankowość elektroniczna i bezpieczeństwo w Internecie.

1.9.  Żywność i styl życia, a nasze zdrowie.

1.10. Społecznie odpowiedzialny biznes.

W naszym Kole Naukowym jest obecnie 13 uczniów reprezentujących wszystkie klasy drugie. Uczniowie są zaangażowani w pracę, ambitni i kreatywni. Poszerzają swoją wiedzę, uczą się być przedsiębiorczymi i poznają lepiej język angielski.

Mamy nadzieję, że dalsza praca będzie przebiegać w podobnym duchu, a następne półtora roku równie owocne.

Tak pracowaliśmy w ubiegłym roku:

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.