What is your school like?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jaka jest naprawdę nasza szkoła? Dlaczego zdecydowaliście się w niej uczyć? Przypadek? Świadomy wybór? A jeśli tak, to co miało wpływ na Waszą decyzję? Opinia starszych kolegów? Budynek? A może wszystkie  szkoły są podobne? Jak w innych działa samorząd uczniowski? Czy rówieśnicy z innych krajów uczą się podobnie jak Wy? Mają większe klasy? Czy są w nich tablice interaktywne?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć, realizując projekt eTwinningowy pt. What is your school like? Z rówieśnikami z Grecji, Słowacji i Hiszpanii będziemy porównywać swoje szkoły. Dowiemy się też, jak funkcjonuje system edukacyjny w tych krajach.

Uczestnikami projektu są uczniowie klas I b i II c. Przedsięwzięcie  będzie również doskonałą okazją do poznania naszych europejskich sąsiadów, poszerzenia wiedzy o ich krajach oraz doskonalenia języka angielskiego. Mamy nadzieję, że współpraca będzie owocna, nawiążemy nowe znajomości i dowiemy się wielu interesujących rzeczy!

Foto: Krzysztof Kochanowicz

Opiekun projektu

Katarzyna Zielińska-Szczepaniak

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.