Książka listopada

W listopadzie na KSIĄŻKĘ MIESIĄCA wytypowana została pozycja niecodzienna - antologia komiksu, honorująca stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości!...

[Opis wydawniczy:]
"…W pełni świadomi spuścizny pokolenia, które po 123 latach niewoli odzyskało niepodległość, uczciliśmy to wydarzenie w szczególny sposób. Przygotowaliśmy wyjątkową publikację, która uczy, rozwija i… cieszy. Na skrzyżowaniu edukacji, historii i sztuki, spotkaliśmy się z komiksem, który podejmuje wyzwanie połączenia wiedzy i estetyki. I tak narodził się pomysł antologii…"

Jerzy Garlicki
Prezes WSiP

100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości to wyjątkowa publikacja historyczna wydana przez WSiP, stworzona przy współpracy wybitnych rysowników, scenarzystów, historyków i publicystów.

Ten unikatowy zbiór komiksów powstał, by uczcić odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz uhonorować uczestników tamtych wydarzeń.

Historia Polski, ukazana w formie kolorowych komiksów, zamknięta w jednej książce to Jedyna na rynku publikacja, zachwycająca różnorodnością stylu, estetyki i słowa. Podana w nowoczesny sposób, zainteresuje każdego czytelnika!

Antologia to:

- 17 komiksów historycznych stworzonych przez prawie 30 rysowników i scenarzystów – artystów światowego formatu, takich jak m.in. Papcio Chmiel, Bogusław Polch, Zbigniew Kasprzak, Marek Szyszko i Andrzej O. Nowakowski. Komiksy to nie tylko graficzna opowieść o wojennych zmaganiach bohaterów walk o niepodległość, ale również historie wydarzeń i postaci kluczowych dla jej utrzymania;
- więcej niż komiks – Antologia zawiera również 8 artykułów autorstwa wybitnych historyków, pisarzy, językoznawców, badaczy, twórców i krytyków komiksu, będących cennym uzupełnieniem przedstawionych historii;
- wstępy historyczne do każdego komiksu, które – poszerzają wiedzę historyczną czytelnika;
- notki biograficzne przed każdym komiksem, przybliżające sylwetki rysowników i autorów scenariuszy.

Historia zaklęta nie tylko w rysunkach, ale również w typografii – dzięki wykorzystaniu w komiksie odkrytej niedawno czcionki Brygada 1918, pochodzącej z 1928 roku.

Więcej o publikacji i materiałach przygotowanych przez WSiP na stronie:
www.komiks100na100.pl.

POLECAMY NA NIEPODLEGŁOŚCIOWY LISTOPAD!

BIBLIOTEKARZ
Piotr Wiesław Rudzki