143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;

PROGI PUNKTOWE 2024:

A – 146,80

B – 169,20

C – 151,90

Kolejne etapy rekrutacji:

12 lipca (piątek) – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – najszybciej można sprawdzić wyniki w systemie naboru na swoim koncie. W szkole pojawi się lista – zgodnie z zarządzeniem Kuratora Oświaty – do godziny 15.00.

0d 15 lipca (poniedziałek) do 19 lipca (piątek) do godziny 15.00 – dostarczenie potwierdzenia woli: oryginały świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach. Inne dokumenty, który należy dostarczyć: karta zdrowia, dwa zdjęcia (proszę sprawdzić poniżej warunki które muszą spełniać) przesłane na mail: rekrutacja@lo2.sopot.pl [w temacie: imię i nazwisko kandydata], kwestionariusz osobowy - jest dostępny na dole strony - będzie można wypełnić go w domu lub w szkole), dokumenty pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jeżeli rodzic zdecyduje o ich przekazaniu.

Format zdjęcia do e-legitymacji

Plik graficzny w formacie .jpg lub .png

Rozdzielczość

Zalecamy skanowanie zdjęć w rozdzielczości 600 dpi lub wyższej.
Niezbędne jest uzyskanie rozmiaru zdjęcia liczonego w pikselach, nie mniej niż: 492 x 633 pix.
Zdjęcie musi mieć proporcje 3,5 x 4,5.

Godziny pracy komisji:

Od 12 do 18 lipca: 9.00 – 13.00

19 lipca: 9.00 – 15.00

22 lipca (poniedziałek) – podanie listy kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych - najszybciej można sprawdzić wyniki w systemie naboru na swoim koncie. W szkole pojawi się lista – zgodnie z zarządzeniem Kuratora Oświaty – do godziny 14.00.

Komisja rekrutacyjna - godziny urzędowania:

9-13 - zgodnie z harmonogramem zawartym w regulaminie rekrutacji.

W piątek - 5 lipca: od 9.00 do 15.00

Start: 21 czerwca.

Czynna w zwykłe dni tygodnia (bez sobót i niedziel).

Progi punktowe 2023/2024:

A- 162,7

B - 173,4

C- 165,6

D - 169,65

W roku szkolnym 2024/2025 odbędzie się nabór

do następujących klas:

KLASA 1A – HUMANISTYCZNO – SPOŁECZNA

Wiedza o społeczeństwie

język niemiecki lub hiszpański

KLASA IB – MATEMATYCZNO – FIZYCZNA/GEOGRAFICZNA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Obligatoryjnie:

Język angielski

do wyboru (zgodnie z przepisami prawa w momencie potwierdzenia woli nauki w IILO)

Fizyka lub Geografia

KLASA IC – BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Biologia

język niemiecki lub hiszpański

Limit przyjęć uczniów do klas: A i B – 27, C – 32.

Grupy językowe dzielone są na około 50% liczby uczniów w klasie.

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły na rok 2024/2025.

Kontakt:
  • Telefon: 58 551 11 84, a od czerwca również: 58 5218080