Absolwenci II LO

Absolwenci II LO w Sopocie
Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu
Konstanty Puzyna Krytyk muzyczny i teatralny, teatrolog, edytor, publicysta, poeata. Kierownik literacki teatrów: Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Dramatycznego i Ateneum w Warszawie, redaktor naczelny pisma "Dialog", felietonista "Polityki", pracownik naukowy Instytutu Sztuki PAN.
Leszek Moczulski Dziennikarz, poltyk, historyk, poseł na Sejm I i II kadencji.
Olga Krzyżanowska Poseł na Sejm X, I, II, III  kadencji, wicemarszałek Sejmu X i II kadencji, senator V kadencji
Krzysztof Stasierowski Aktor, śpiewak-solista (Teatr Muzyczny w Gdyni, Operetka Warszawska, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Operetk Śląska w Gliwicach).
Wojciech Kasperski Reżyser dokumentalista (filmy "Nasiona", "Miasto ucieczki", zdobywca polskich i międzynarodowych nagród).
Anna Rogowska Mistrzyni świata w skoku o tyczce.
Michał Horodecki Profesor fizyki na Uniwersytecie Gdańskim.
Paweł Horodecki Profesor fizyki na Uniwersytecie Gdańskim (Katedra Fizyki Teoretycznej i Informatyki Kwantowej, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej).
Adam Pękalski Artysta plastyk, grafik, autor ilustracji książkowych, uznany i wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość.
Piotr Michalski Aktor teatralny i filmowy, związany z Teatrem Miejskim w Gdyni.
Adrianna Góralska Aktorka teatralna i filmowa (Teatr Miejski w Gdyni, Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.)
Magdalena Wróbel Modelka, brała udział w licznych kampaniach reklamowych np. Emporio Armaniego.
Michał Jamroż Dziennikarz "Gazety Wyborczej"
Jaonna Czajkowska Tancerka, choreograf, założycielka Sopockiego Teatru Tańca.
Marcin Gerwin Sopocka Inicjatywa Rozwojowa
Katarzyna Tusk Blogerka modowa, autorka książek: "Make Photography Easier" i "Elementarz stylu".
Dagny Kurdwanowska Dziennikarka, pisarka.
Zofia Cudny Blogerka i autorka publikacji kulinarnych oraz książki: Make Cooking Easier - Przepisy na cztery poru roku.
Ariana Nagórska Poetka.
Tobiasz Biliński Członek zespołu Kyst i Coldair.
Irena Melcer Aktorka. Znana m. in. z filmów: "Powidoki", "Kamienie na szaniec"
Krystyna Durys Wokalistka jazzowa
Iza Korsaj Pisarka. ("Maski normalności")
Anna Reinert Malarka i ilustratorka, laureatka licznych nagród i wyróżnień.
Piotr Zeszutek Rugbista. Zawodnik MKS Ogniwo Sopot, brązowy medalista Mistrzostw Polski. Wielokrotny reprezentant Polski w Rugby. Od 2017 r. kapitan reprezentacji Polski.

Nauczyciele naszej szkoły, którzy ukończyli II LO w Sopocie
Małgorzata Aftańska nauczycielka wychowania fizycznego
Izabela Bukowska nauczycielka matematyki
Gracja Cimaszewska-Kuniniec nauczycielka języka angielskiego