Wymiana z Niemcami!

Grupa drugoklasistów naszego Liceum wyruszyła na pierwszą wymianę ze szkołą niemiecką do Hamburga.
Wymiana trwała niecały tydzień (24 - 29 września 2018 r.), ale jej program był bardzo intensywny.
Pierwszego dnia pojechaliśmy do Busum, miasteczka nad Morzem Północnym. Spacerowaliśmy po dnie morza po odpływie, które można porównać do pól błota i kopaliśmy morskie robaki :) brodząc po lodowatym podłożu.
Drugiego dnia do południa uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, a następnie zwiedzaliśmy fabrykę, w której produkują Airbusa - poznaliśmy cała linie produkcyjną!
Trzeciego dnia pływaliśmy kajakami po rzece Elba, a następnie zwiedzaliśmy muzeum dla niewidomych , gdzie mieliśmy okazję poznać jak wyglada życie ludzi pozbawionych wzroku.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy wspólnymi zajęciami w szkole, a następnie zwiedzaliśmy dzielnicę Hamburga St Puli, gdzie muzycy z the Beatles zaczynali swoją karierę.
Piąty dzień to kolejne zwiedzanie zakątków miasta, portu, muzeum upamiętniającego całkowite zniszczenie miasta i zagładę mieszkańców w 1943 roku oraz dla kontrastu, super nowoczesny budynek Opery.
Sobotę spędziliśmy z niemieckimi rodzinami na zwiedzaniu i zakupach.
Program wymiany był realizowany ze środków PNWM - Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Jesteśmy pod wrażeniem gościnności niemieckich rodzin oraz atmosfery miasta i bardzo byśmy chcieli, aby pierwsza wymiana była początkiem długoletniej współpracy.

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.