Tytuł "Złotej Szkoły 2023" w rankingu PERSPEKTYW, 99 miejsce w kraju w rankingu LICEÓW, 75 w rankingu SZKÓŁ OLIMPIJSKICH, 105 w rankingu MATURALNYM

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

1c na wykładach naukowych

15 i 29 września klasa 1c biologiczno-chemiczna uczestniczyła w dwóch wykładach „Bioniczny człowiek – biologiczny i etyczny aspekt technologicznej modyfikacji ludzkiego ciała” oraz „Medyczne i etyczne wyzwania transplantacji  narządów” wygłoszone przez panią dr Annę Kot z Wydziału Biologii UG .  Podczas wykładów uczniowie mieli szansę dowiedzieć się o zasadzie działania bionicznych protez kończyn,  egzoszkieletów, implantów słuchowych, bionicznego oka, sztucznego serca. Poznali historię transplantologii oraz szanse i zagrożenia związane z tą dziedziną medycyny.  Wzięli również udział w dyskusji dotyczącej etycznych aspektów ingerencji techniki w ludzkie ciało.

 

W ramach naukowych czwartków w Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni w dniu 16 września  uczniowie klasy 1c wzięli udział w wykładzie popularnonaukowym poświęconym m.in. ochronie środowiska wód Bałtyku i zagrożeniom związanym z negatywnym wpływem człowieka na środowisko morza. Miłośnicy nauki o morzu, zwłaszcza Bałtyckim mieli szansę wysłuchać wykładu „(Nie)zrównoważony Bałtyk” pana dr Tymona Zielińskiego pracownika naukowego Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. Wykład został zrealizowany w ramach projektu „Bałtyk – zasób, wspólnota, zagrożenie”.

 

Data dodania: 2022-10-20 09:14:53
Ilość wyświetleń: 181

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook