143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Bałtycki Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej

Bałtycki Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej

  Dnia 24 maja 2024 roku uczniowie klas 1B, 1C i 3C uczestniczyli w wykładach, warsztatach i pokazach na Politechnice Gdańskiej w ramach trwającego Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Była to wspaniała okazja, aby z bliska przyjrzeć się pracy naukowców i inżynierów oraz zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje uczelnia swoim przyszłym studentom.

Klasy 1C i 3C skupiły się na poznawaniu tajników inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Podczas interesujących prezentacji dowiedzieli się o szerokim zastosowaniu sztucznej inteligencji w medycynie i ochronie środowiska. Przykłady obejmowały przewidywanie wystąpienia tętniaków wewnątrzczaszkowych, wykorzystanie czujników chemicznych, oczyszczanie ścieków, wykrywanie źródła sepsy, radioterapię raka oraz projekt BrainBot. W przerwie uczniowie mogli zobaczyć w praktyce użycie nowoczesnych technologii oraz jak te innowacje są stosowane w rzeczywistych scenariuszach medycznych. Podczas paneli wykładowych i pokazów dodatkową atrakcją była możliwość uczestniczenia w licznych konkursach, które pozwalały uczniom przetestować swoją wiedzę i umiejętności, za co otrzymywali nagrody i upominki. 

Z kolei uczniowie klasy 1B rozpoczęli swoją wycieczkę od zwiedzenia Gmachu Głównego z 1904 roku oraz całego kampusu uczelnianego. Wzięli udział w chemicznym show oraz wykładach w centrum nanotechnologii: fizyki tenisa stołowego i (dog)frisbee, gdzie Pani Ola Mielewczyk-Gryń wytłumaczyła zasadę działania siły nośnej z pomocą owczarka belgijskiego. Część grupy uczestniczyła w warsztatach chemicznych, zmieniając barwy polianiliny w różnych środowiskach oraz budując prototyp baterii guzikowej. Marta Fopke, Anna Przesmycka, Tomasz Sowiński i Zofia Fulara otrzymali certyfikat "Małego Inżyniera" oraz gadżety Politechniki Gdańskiej.

Udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki pozwolił zdobyć wiedzę oraz praktyczne doświadczenia w różnych dziedzinach nauki i techniki. Dziękujemy Politechnice Gdańskiej za zaproszenie do wspólnego świętowania i odkrywania nowych możliwości.

Data dodania: 2024-05-27 11:27:16
Data edycji: 2024-05-27 11:29:49
Ilość wyświetleń: 158

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej