143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dlaczego warto grać w brydża?

Dlaczego warto grać w brydża?

Brydż to coś więcej niż gra – to gimnastyka dla umysłu! W przeciwieństwie do sportów, nie liczy się tu sprawność fizyczna, tylko to, co starzeje się najwolniej – nasz mózg. Badania pokazują, że brydż wspiera sprawność intelektualną i utrzymuje nasz umysł młody przez długie lata. Każda rozgrywka to nowe wyzwanie, a każde rozdanie kart to szansa na rozwinięcie swojego myślenia strategicznego. Ta gra nigdy się nie nudzi, bo za każdym razem jest inna! 

Pytanie brzmi – dlaczego jeszcze nie grasz?  

Kto nie powinien grać w brydża? 

Brydż to gra dla tych, którzy lubią rozwijać się każdego dnia. Jeśli nie lubisz wyzwań, chcesz zostać mistrzem od razu lub nie tolerujesz, że jak w życiu, dobre decyzje nie zawsze przynoszą szybkie rezultaty – to może nie być gra dla Ciebie. Ale jeżeli jesteś cierpliwy i potrafisz cieszyć się z małych sukcesów, brydż będzie idealny. 

Kto może grać w brydża? 

W brydża może grać prawie każdy! Nie musisz być matematycznym geniuszem – wystarczy, że umiesz liczyć do 13. Nie potrzebujesz specjalnych umiejętności ani dużego zespołu, zwłaszcza w dobie internetu. Wszystko, czego potrzebujesz, to talia kart, odrobina ciekawości i chęć do nauki! 

Dołącz do grona brydżowych pasjonatów i odkryj, dlaczego ta gra wciąga na całe życie!

Data dodania: 2024-09-12 09:33:23
Data edycji: 2024-09-12 09:33:37
Ilość wyświetleń: 127

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej