143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Dlaczego warto grać w brydża?

Dlaczego warto grać w brydża?

Brydż to coś więcej niż gra – to gimnastyka dla umysłu! W przeciwieństwie do sportów, nie liczy się tu sprawność fizyczna, tylko to, co starzeje się najwolniej – nasz mózg. Badania pokazują, że brydż wspiera sprawność intelektualną i utrzymuje nasz umysł młody przez długie lata. Każda rozgrywka to nowe wyzwanie, a każde rozdanie kart to szansa na rozwinięcie swojego myślenia strategicznego. Ta gra nigdy się nie nudzi, bo za każdym razem jest inna! 

Pytanie brzmi – dlaczego jeszcze nie grasz?  

Kto nie powinien grać w brydża? 

Brydż to gra dla tych, którzy lubią rozwijać się każdego dnia. Jeśli nie lubisz wyzwań, chcesz zostać mistrzem od razu lub nie tolerujesz, że jak w życiu, dobre decyzje nie zawsze przynoszą szybkie rezultaty – to może nie być gra dla Ciebie. Ale jeżeli jesteś cierpliwy i potrafisz cieszyć się z małych sukcesów, brydż będzie idealny. 

Kto może grać w brydża? 

W brydża może grać prawie każdy! Nie musisz być matematycznym geniuszem – wystarczy, że umiesz liczyć do 13. Nie potrzebujesz specjalnych umiejętności ani dużego zespołu, zwłaszcza w dobie internetu. Wszystko, czego potrzebujesz, to talia kart, odrobina ciekawości i chęć do nauki! 

Dołącz do grona brydżowych pasjonatów i odkryj, dlaczego ta gra wciąga na całe życie!

Data dodania: 2024-09-12 09:33:23
Data edycji: 2024-09-12 09:33:37
Ilość wyświetleń: 189

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej