143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Dzień otwarty II LO

Dzień otwarty II LO

Interesujesz się przedmiotami przyrodniczymi? Zastanawiasz się nad wyborem liceum? Może nie miałaś/eś jeszcze okazji uczestniczyć w Dniu Otwartym naszego liceum? Spieszmy z pomocą! W naszej szkole odkryjesz fascynujący świat biologii, chemii i fizyki na zupełnie nowy sposób!

Podczas Dni Otwartych energia wręcz tryskała w każdej sali! Wchodząc do sali 25, przenosiliśmy się w mikroświat, gdzie można było własnoręcznie przygotować preparaty mikrobiologiczne. W sali chemicznej zaś, oczom naszym ukazywały się spektakularne doświadczenia  i eksperymenty - od płonącej dłoni po eksplozje chemiczne, jak np.: fascynująca pasta słoniowa. A co na to główna sala biologiczna? Tam czekała na nas prawdziwa uczta dla zmysłów! Od sekcji kurczaków i kury, przez fascynujący świat bursztynów i roślin, gadów, aż po pasjonujące stoiska o anatomii i funkcjonowaniu ludzkiego ciała. I nie tylko to! Można było spróbować swoich sił jako chirurg!

Na miłośników fizyki w sali 21 czekały ambitne doświadczenia, m.in.: z budowy baterii za pomocą ziemi ogrodowej czy warzyw/owoców, otwieraniem baterii alkalicznych, produkcją hydrożeli na bazie alginianu sodu, elektrokrystalizacją cyny z roztworu chlorku cyny czy pokazaniem teorii w praktyce za pomocą zawieszonego wahadła nad podłożem zawierający piasek.

W auli, oprócz stoisk poświęconych każdemu profilowi, można było zgłosić swoją propozycję na imię dla gekona oraz usłyszeć o niesamowitych wysiłkach Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja". Właśnie tam organizowano zbiórkę, która miała wesprzeć ich ważną misję. Jeśli jeszcze nie dołączyliście do tego pięknego wysiłku, gorąco Was do tego zachęcamy! Przyłączcie się i wesprzyjcie ich działania już teraz!

Link do wsparcia zbióki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ostojanowarozlotowka



Data dodania: 2024-05-14 06:23:15
Data edycji: 2024-05-20 08:20:22
Ilość wyświetleń: 174

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej