143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

GMO - jak to się robi?

GMO - jak to się robi?

17 maja klasy 1c i 2c miały przyjemność uczestniczyć w fascynującym wykładzie "GMO - jak to się robi?" prowadzonym przez dr hab. Wojciecha Pokorę z Wydziału Biologii UG. To wydarzenie zostało zorganizowane przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, w ramach realizowanego projektu “Ocena wybranych parametrów jakości wód lobeliowych”.


Wykład ukazywał metody i techniki powstawania organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO). Uczniowie mieli okazję poznać procesy związane z modyfikacją genów, w tym techniki takie jak CRISPR/Cas9, które umożliwiają precyzyjne edytowanie genomu. Pokazano również, jak hodowle in vitro mają znaczenie podczas powstawania roślin zmodyfikowanych, omówiono typy takich modyfikacji oraz ich zastosowania w różnych dziedzinach, takich jak rolnictwo, medycyna i badania naukowe. Dzięki temu wykładowi, uczniowie mogli zgłębić tajniki inżynierii genetycznej oraz zrozumieć, jak nowoczesne technologie wpływają na rozwój biologii i biotechnologii.

 

Serdecznie dziękujemy Pomorskiemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu w Gdyni za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu, pełnym pasji i wiedzy. Już nie możemy się doczekać kolejnych inspirujących spotkań z nauką!


Data dodania: 2024-05-19 17:51:34
Data edycji: 2024-05-21 17:52:05
Ilość wyświetleń: 107

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej