143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

GMO - jak to się robi?

GMO - jak to się robi?

17 maja klasy 1c i 2c miały przyjemność uczestniczyć w fascynującym wykładzie "GMO - jak to się robi?" prowadzonym przez dr hab. Wojciecha Pokorę z Wydziału Biologii UG. To wydarzenie zostało zorganizowane przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, w ramach realizowanego projektu “Ocena wybranych parametrów jakości wód lobeliowych”.


Wykład ukazywał metody i techniki powstawania organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO). Uczniowie mieli okazję poznać procesy związane z modyfikacją genów, w tym techniki takie jak CRISPR/Cas9, które umożliwiają precyzyjne edytowanie genomu. Pokazano również, jak hodowle in vitro mają znaczenie podczas powstawania roślin zmodyfikowanych, omówiono typy takich modyfikacji oraz ich zastosowania w różnych dziedzinach, takich jak rolnictwo, medycyna i badania naukowe. Dzięki temu wykładowi, uczniowie mogli zgłębić tajniki inżynierii genetycznej oraz zrozumieć, jak nowoczesne technologie wpływają na rozwój biologii i biotechnologii.

 

Serdecznie dziękujemy Pomorskiemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu w Gdyni za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu, pełnym pasji i wiedzy. Już nie możemy się doczekać kolejnych inspirujących spotkań z nauką!


Data dodania: 2024-05-19 17:51:34
Data edycji: 2024-05-21 17:52:05
Ilość wyświetleń: 75

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej