143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

W dniu 16 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 1C i 2C, w towarzystwie Pań Anny Helmin i Joanny Lisiewicz, uczestniczyli w Konferencji "Młodzieżowe Spotkania z Medycyną" zorganizowanej przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Spotkanie otworzyli uczniowie klasy 2C, Maja Nawrocka i Franciszek Sajnaj, którzy w interesującej prezentacji opowiedzieli o chorobach psychosomatycznych człowieka spowodowanych traumatycznymi wydarzeniami. Temat ten jest niezmiernie istotny, ponieważ dotyka wielu ludzi zarówno w Polsce, jak i na świecie, i jest bardzo aktualny. Dlatego warto zgłębiać sposoby leczenia i profilaktykę tych chorób, aby wspierać osoby dotknięte nimi i zmniejszyć ich negatywne skutki. Nasi prelegenci poradzili sobie z omówieniem tych zagadnień wyśmienicie i z odpowiednią starannością.

Następnie głos zabrał dr hab. Szymon Ziętkiewicz z Zakładu Biochemii Białek Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMedu, który wprowadził zebranych w temat funkcjonalnych białek w medycynie spersonalizowanej. Odczytywanie genów często jest procesem trudnym, jednak niezwykle potrzebnym w coraz nowszych terapiach, gdzie coraz częściej wykorzystuje się personalizowane podejścia do leczenia różnych schorzeń.

Ostatni wykład wygłosił dr hab. med. Michał Brzeziński z Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci GUMed, poruszając kwestie palenia, picia, miłości i tycia. Jest to temat niezwykle istotny, szczególnie wśród młodzieży i dzieci, ponieważ decyzje podejmowane w tych obszarach życia mogą mieć długotrwałe konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Dlatego ważne jest, aby ustrzegać ich przed negatywnymi skutkami wynikającymi z nieprzemyślanych wyborów i zachęcać do podejmowania zdrowych stylów życia.

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu za zaproszenie nas na ostatnie spotkanie z cyklu. Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa i słuchania wspaniałych wystąpień. Liczymy, że w kolejnym roku szkolnym również zagościmy w murach uczelni, aby nadal rozwijać pasje do zagadnień medycznych ?

Data dodania: 2024-04-22 10:25:43
Data edycji: 2024-04-22 10:26:20
Ilość wyświetleń: 152

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej