143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Program „Emocje pod kontrolą”

Program „Emocje pod kontrolą”

Możesz zmienić swoje zachowanie i zatrzymać przemoc!

Jeśli nie radzisz sobie z trudnymi emocjami. Reagujesz złością i agresją. Zdarza Ci się używać siły wobec najbliższych, możesz to zmienić. Niezależnie od tego, co zrobiłeś - masz szansę, aby poprawić swoje postępowanie. Udział w Programie Korekcyjno-Edukacyjnym „Emocje pod kontrolą” pomoże Ci rozwinąć umiejętności porozumienia się bez stosowania przemocy. Zgłoś się do programu i ochroń swoich bliskich.

Punkt Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot prowadzi nabór do Programu Korekcyjno-Edukacyjnego „Emocje pod kontrolą”. Program ma na celu przede wszystkim naukę radzenia sobie z agresją i powstrzymanie osoby stosującej przemoc domową przed dalszym agresywnym zachowaniem. Program skierowany jest również do rodziców mających problem z agresywnymi zachowaniami wobec dzieci.

Wprowadzenie zmiany w postępowaniu jest możliwe m.in. poprzez rozwijanie umiejętności samokontroli złości i agresji, nauczenia zachowań alternatywnych, a także rozwiązywania konfliktów w sposób konstruktywny, bez stosowania przemocy. Przy współpracy ze specjalistami PIK uczestnicy programu mają okazję i wpływ na zmianę jakości życia swojego i najbliższych.

Udział w programie jest bezpłatny. Zajęcia prowadzone są w formie sesji indywidualnych oraz spotkań grupowych. Przed przystąpieniem do grupy odbywają się indywidualne konsultacje
z prowadzącymi.
Uczestnictwo w programie obejmuje od 1 do 3 spotkań indywidualnych oraz 24 spotkania grupowe. W uzasadnionych przypadkach program korekcyjno-edukacyjny może być prowadzony tylko w formie indywidualnej składającej się z 30 spotkań. Udział w programie poprzedza rozmowa kwalifikacyjna. Nabór do programu trwa do 16 sierpnia 2024 r.

Kontakt: Punkt Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot, al. Niepodległości 876, w godz. 8.00-19.00, tel. 58 550 14 14 lub 609 680 115.



Data dodania: 2024-06-18 12:44:53
Data edycji: 2024-06-18 12:45:31
Ilość wyświetleń: 100

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej