143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Światowy Dzień Wartości - 3b na UG.

Światowy Dzień Wartości - 3b na UG.

19 października klasa 3b  miała okazję wzięcia udziału w debatach odbywających się na Wydziale Ekonomicznym UG w ramach Światowego Dnia Wartości .

W 2023 r. Uniwersytet Gdański dołącza do oficjalnych obchodów Światowego Dnia Wartości. Jest to ogólnopolska inicjatywa zapoczątkowana przez Association of Business Service Leaders (ABSL), największą organizację zrzeszającą firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Obchody Światowego Dnia Wartości to coroczna kampania, odbywająca się tego samego dnia w ponad 80 krajach, mająca na celu zwiększenie świadomości i praktyki uniwersalnych wartości na całym świecie w zmieniających się uwarunkowaniach zewnętrznych.

 

Wydarzenie w ramach Światowego Dnia Wartości odbywało się równolegle w ośmiu miejscach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Bydgoszcz) i jest częścią programu ABSL #WorkingTogether, który obejmuje szereg działań włączających.

 

Debata: „Poczucie przynależności w zmieniającym się świecie. Jak odnaleźć się w czasie przemian natury społecznej, kulturowej i biznesowej” 

  • Katarzyna Gruszecka- Spychała - Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki,
  • Dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka, prof. UG - wykładowczyni akademicka, badaczka, Kierowniczka Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju w Instytucie Psychologii, Uniwersytet Gdański,
  • Natalia Partyka - polska tenisistka stołowa, czterokrotna medalistka paraolimpijska,
  • dr Magdalena Markiewicz - Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, Wydział Ekonomiczny, Uniwersytet Gdański (moderator debaty).

 

Debata: „Wiele odcieni przynależności i zaangażowania” - jest wymiana doświadczeń i wzajemnych inspiracji dotyczących polityki Diversity and Inclusion (D&I) w firmach sektorowych i uczelniach.

  • Aleksandra Peszek, HR Manager, Bayer,
  • Katarzyna Cichocka, Technical Program Manager, Diversity and Inclusion Leader, Intel,
  • dr Krzysztof Szczepaniak, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Klaudia Knapik, HR Manager, DNV (moderator debaty).

 

 

Data dodania: 2023-10-20 11:17:55
Data edycji: 2023-10-20 11:23:43
Ilość wyświetleń: 182

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej