143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Udział uczniów kl. 1c w wycieczce finansowanej przez MEN

Udział uczniów kl. 1c w wycieczce finansowanej przez  MEN

Klasa 1 c wzięła udział w wycieczce sfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji.

5 listopada 2024 wyjechaliśmy autokarem rano do Krakowa, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Starym Mieście, Wzgórzu Zamkowym oraz zwiedziliśmy Katedrę podziwiając obraz Wita Stwosza. Następnie udaliśmy się do hotelu, gdzie czekała na nas obiadokolacja.

Kolejnego dnia również towarzyszył nam przewodnik, dzięki czemu poznaliśmy historię Krakowa oraz pierwszych lat istnienia państwa polskiego. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, rynek i Sukiennice oraz odwiedziliśmy Muzeum Krzysztofory. Po południu pojechaliśmy do Warszawy, gdzie po zakwaterowaniu udaliśmy się na wspólny posiłek.

Trzeci dzień wycieczki był bardzo intensywny. Po śniadaniu pojechaliśmy na wystawę prac Salvadora Dali, wysłuchaliśmy wykładu o życiu i twórczości artysty oraz wzięliśmy udział w mini warsztacie plastyczno-technicznym. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego, gdzie przeszliśmy “Drogą Królewską” i widzieliśmy między innymi obrazy Jana Matejki.

Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Starym Mieście, pokazał nam Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki i inne ważne dla historii miasta miejsca. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii Warszawy oraz Polski.

Wieczorem pojechaliśmy do Teatru Och Teatr na przedstawienie “Wspólnota Mieszkaniowa” a następnie na obiadokolację i nocleg.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy po śniadaniu Muzeum Powstania Warszawskiego.

W drodze do Sopotu zatrzymaliśmy się na wspólny posiłek.

Bogaty program wycieczki przyczynił się do powtórki lekcji historii.

Data dodania: 2024-11-12 13:41:40
Data edycji: 2024-11-12 20:17:02
Ilość wyświetleń: 117

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej