TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WORLD CAFE

WORLD CAFE

18 stycznia odbyło się w naszej szkole WORLD CAFE - dyskusja młodych pod moderacją ekspertów na temat GLOBALNEJ EDUKACJI. Uczestnikami byli nasza 15 - uczniów zaangażowanych szczególnie w projekt PAH- Humanitarna Szkoła oraz kilku innych kolegów, zapalonych społeczników naszej sopockiej Dwójki. Gośćmi zaproszonymi byli Pani dr Margot Stańczyk - Minkiewicz oraz dr Fabio Poppi - oboje z Uniwersytetu Gdańskiego; Jednym z moderatorów stoiska dyskusyjnego był również dyrektor naszej szkoły, pan Jacek Gan, nauczyciel wos oraz zamiłowany obieżyświat. Uczestnicy wysłuchali fascynującego wykładu pani doktor Stańczyk - Minkiewicz na temat postrzegania przez ludzi białych ludzi czarnoskórych i uprzedzeń rasowych na tym tle, a także czym właściwie jest globalna edukacja i dlaczego jest szansą na wyrównanie różnic pomiędzy krajami bogatej północy i krajami południa. Po wykładzie młodzież dyskutowała przy stolikach na tematy bardziej szczegółowe, jak na przykład możliwości utworzenia przedmiotu szkolnego przy wsparciu ONZ, który obejmował by zagadnienia religioznawstwa i kultury różnych krajów aby młodzież kształciła się na obywateli otwartych i tolerancyjnych.
Każda grupa dyskutowała przez 20 minut przy stoliku innego moderatora, którzy na końcu posumowali "burzę mózgów " poszczególnych grup. Koordynatorki projektu pilnowały dyscypliny pracy i zadbały o miłą atmosferę grupy przy kawie i ciasteczkach oraz z prawdziwą radością obserwowały jak młodzi z dyskutują o ważnych globalnych problemach

Data dodania: 2019-01-21 20:03:58
Data edycji: 2019-01-21 20:11:27
Ilość wyświetleń: 1024

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Wydziałem Historii Uniwersytetu Gdańskiego,

4. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

6. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook