143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

WYMIANA POLSKO – NIEMIECKA W RAMACH PROGRAMU PWNM

WYMIANA POLSKO – NIEMIECKA W RAMACH PROGRAMU PWNM
W dniach 26-31 maja gościliśmy w naszej szkole i domach grupę młodzieży ze szkoły w Blankeneese w Hamburgu. W ramach wymiany otrzymaliśmy duże wsparcie finansowe ze środków PNWM oraz lokalnego samorządu. Spędziliśmy czas bardzo intesywnie. Zwiedzaliśmy Trójmiasto i okolice oraz pracowaliśmy nad projektem. Młodzież dyskutowała o przyszłości UE oraz współpracy pomiędzy naszymi narodami. W podsumowaniu nasunął się wniosek,  że młodzi ludzie mają podobną wizję przyszłości, chcą współdziałania, nie wierzą w stereotypy narodowe oraz mają podobne wizje współpracy europejskiej.
W poniedziałek, po warsztatch udaliśmy się do Sopotu na zwiedzanie miasta metodą gry miejskiej, którą przygotowali uczniowie klasy 2e. Po południu w ramach integracji i wzajemnego poznawania się graliśmy na plaży w siatkówkę. 
We wtorek pojechaliśmy do Piaśnicy zwiedzić miejsce pamięci i groby pomordowanych Polaków podczas II Wojny Światowej. Nauczyciel historii z Niemiec przybliżył nam zarys historyczny związany z tym miejscem. Następnie udaliśmy się do Łeby - do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie spacerowaliśmy po wydmach i plaży do późnego popołudnia.
W środę grupa udała się do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a po południu na wspólną grę w kręgle.
W czwartek zwiedziliśmy Gdańsk. Uczniowie w grupach mieli za zadanie rozwiązać kilka zagadek podczas zwiedzania. Dzień zakończyliśmy wspólną pizzą w jednej z gdańskich restauracji. 
Wymiana spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony niemieckiej jak i polskiej.
Za tydzień nasza młodzież pojedzie do Hamburga w ramach rewizyty kontynuować wspólną przygodę.
Data dodania: 2024-06-03 09:07:59
Data edycji: 2024-06-06 11:34:15
Ilość wyświetleń: 140

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej