WORLD CAFE

18 stycznia odbyło się w naszej szkole WORLD CAFE - dyskusja młodych pod moderacją ekspertów na temat GLOBALNEJ EDUKACJI. Uczestnikami byli nasza 15 - uczniów zaangażowanych szczególnie w projekt PAH- Humanitarna Szkoła oraz kilku innych kolegów, zapalonych społeczników naszej sopockiej Dwójki. Gośćmi zaproszonymi byli Pani dr Margot Stańczyk - Minkiewicz oraz dr Fabio Poppi - oboje z Uniwersytetu Gdańskiego; Jednym z moderatorów stoiska dyskusyjnego był również dyrektor naszej szkoły, pan Jacek Gan, nauczyciel wos oraz zamiłowany obieżyświat. Uczestnicy wysłuchali fascynującego wykładu pani doktor Stańczyk - Minkiewicz na temat postrzegania przez ludzi białych ludzi czarnoskórych i uprzedzeń rasowych na tym tle, a także czym właściwie jest globalna edukacja i dlaczego jest szansą na wyrównanie różnic pomiędzy krajami bogatej północy i krajami południa. Po wykładzie młodzież dyskutowała przy stolikach na tematy bardziej szczegółowe, jak na przykład możliwości utworzenia przedmiotu szkolnego przy wsparciu ONZ, który obejmował by zagadnienia religioznawstwa i kultury różnych krajów aby młodzież kształciła się na obywateli otwartych i tolerancyjnych.

Data dodania: 2019-01-21 20:03:58
Data edycji: 2019-01-21 20:11:27