Wyjazd naukowy

Włochy, wykłady prowadzone przez Profesorów znanych na całym świecie, bezpośredni kontakt z wiedzą niezwykle przydatną, czyli Gdański Uniwerystet Medyczny, Sopocki Collage Medyczny w wydaniu niezwykle atrakcyjnym :) Za rok Japonia! :) A tutaj parę słów od Uczniów:

A więc jaki jest przekaz wyjazdu? Żeby nie wariować z glutenem, bo niektórzy naprawdę nie mogą mieć z nim styczności i nie są to fanaberie mody, tylko geny. Żeby jeść pięć posiłków o normalnych porach. Nie obiad, który kończy się o 22.15 i trzeba jeszcze 2 godziny go rozchodzić, bo później wraca się do rzeczywistości i kompletnie nie da się tego wykonać. Sama waga naszego ciała nic nie wnosi. Trzeba wiedzieć, czy przypadkiem w naszym organizmie nie dominuje tłuszczyk, co raczej nie wpłynie dobrze ani na nasz wygląd ani na samopoczucie. Otyłość może być skutkiem zarówno naszego zaniedbania jak i choroby. Jednak w obu przypadkach prowadzi do jeszcze gorszych stanów zapalnych, chorób i powikłań. Szczególnie do cukrzycy i stłuszczenia wątroby, która jest organem sprawującym najwięcej funkcji w naszym organizmie. Jak ważna jest witamina D dla naszego prawidłowego funkcjonowania (szczególnie w okresie jesienno-zimowym z powodu braku słońca). Pomaga także w zapobieganiu depresji. Dodatkowo prowadzone są badania nad poziomem witaminy D we krwi a zmniejszonym ryzykiem zachorowania na nowotwory. Profesor Woźniak promował za granicą to, co praktykuje u siebie na zajęciach już od dłuższego czasu. Wykłada o zbawiennych właściwościach oliwy oraz zielonej herbaty, dzięki czemu idealnie łączy dietę śródziemnomorską, tradycję japońską i chemię. Praktycznie wszystko jest dobre, ale tylko w odpowiedniej ilości. Czy jest to nowa dieta, czy na przykład poziom żelaza, o którym mówił Profesor Jędrzej Antosiewicz. Niczego nie może być za mało, ale również za dużo. Przesadzanie z ilością branych suplementów diety, tak licznie reklamowanych w telewizji, może mieć dla nas dramatyczne skutki. Dowiedzenie się, jak wygląda praca doktoranta, czyli możliwość rozpoczęcia kariery naukowej po ukończeniu studiów. I choć główne tematy prac naukowych profesorów odnoszą się do zapobiegania konsekwencjom otyłości, nie można zapominać o innych chorobach związanych z zaburzeniami odżywiania takimi jak anoreksja i bulimia. Mogą one być tak samo niebezpieczne w skutkach jak nadwaga. W związku z tym należy pamiętać, aby w każdym przypadku nie bać się poprosić profesjonalisty o pomoc.

Ania

Wykłady w ramach włosko-polsko-japońskiej szkoły letniej były prowadzone przez profesorów medycyny, doktorantów, chirurgów, profesorów chemii medycznej, lekarzy, studentów dietetyki. Wszyscy ci ludzie nauki zebrali się i wspólnymi siłami stworzyli dla młodzieży jedyną w swoim rodzaju szansę zdobycia wiedzy. Tematem przewodnim było zdrowe odżywianie oraz choroby XXI wieku, takie jak cukrzyca, otyłość oraz nowotwory. Wykład o chirurgii metabolicznej, w tym operacji bariatrycznej był jednym z tych, które najbardziej mi się spodobały. Dowiedzieliśmy się o podstawach zabiegu, jego skutkach i o tym, że jeśli pacjent nie poprawi swojej diety i nie rozpocznie ćwiczeń fizycznych, rezultaty pomniejszenia żołądka szybko znikną lub nie będzie to zauważalna/satysfakcjonująca zmiana. Przejmujący był wykład o dysfagii - zaburzeniu przełykania, któremu chorzy dzień w dzień stawiają czoła. Nie mogą cieszyć się jedzeniem, tak jak np. my podczas pobytu we Włoszech, nie mogą przełknąć śliny bez zakrztuszenia, a często pojawiają się problemy z językiem, a więc i zaburzenia mowy. Wtedy docenia się o wiele bardziej to, co się ma tak zupełnie za darmo, na co dzień.

Ida

Więcej na: https://www.facebook.com/IILOSopot/