TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

BOHEMA TRAIN

BOHEMA TRAIN

Miło mi poinformować, iż wraz z końcem minionego roku udało się wydać kolejną książkę artystyczną w ramach prowadzonego przeze mnie pomorskiego projektu poetyckiego PANTOGRAF.

W podwójnym almanachu, który został opatrzony długim tytułem Pociąg pośpieszny KARPATY/POGÓRZE do Krynicy-Zdroju i Przemyśla Głównego, zadebiutowały drukiem członkinie naszego licealnego koła literackiego BOHEMA TRAIN: Matylda Krzywicka, Beata Ptach i Paulina Chęcińska z obecnej II klasy o profilu filmowym. Dziewczęta zaproponowały interesujące formy wierszowane, inspirowane właśnie koleją i dalekobieżnym przejazdem. Dwie z nich - Matylda i Beata - wzięły ponadto udział w stylizowanej sesji fotograficznej na pokładzie tytułowego pociągu i samej stacji docelowej (punktem odniesienia był dla nas przedwojenny film francuski Madonny Sleepingu i jego literackie kontynuacje). Fotografie inscenizowane, które są efektem tej sesji, zostały zaprezentowane w specjalnym dodatku ilustracyjnym towarzyszącym książce.

Wycieczka pociągiem KARPATY/POGÓRZE z udziałem koła BOHEMA odbyła się na przełomie lutego i marca 2020 r., a więc tuż przed wybuchem epidemii. Książka, która stanowi pokłosie tej wyprawy, pomimo bardzo trudnego czasu (przede wszystkim od strony ekonomicznej) jednak ujrzała światło dzienne, co trzeba uznać za swoisty sukces. - Dzisiaj zaś trafia do dystrybucji księgarskiej.

Wśród patronów honorowych i mecenasów: spółka PKP Energetyka, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, Burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba, dwumiesięcznik literacki "Topos", Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk i II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie (partner).

Więcej:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pociag-pospieszny-Karpaty-Pogorze-do-Krynicy-Zdroju-i-Przemysla-Glownego.-Almanach-podwojny/1576

ZAPRASZAM DO LEKTURY,


Bibliotekarz

Data dodania: 2021-02-04 21:16:44
Data edycji: 2021-02-04 21:18:05
Ilość wyświetleń: 338

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Wydziałem Historii Uniwersytetu Gdańskiego,

4. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

6. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook