TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Festiwal Młodej Myśli - wyróżnienie

20 maja w Instytucie Oceanologii PAN odbył się Festiwal Młodej Myśli, zatytułowany "Dokąd zmierza Świat". Odbył się w ramach Sopockiego Forum Młodych i był organizowany przez Sopockie Towarzystwo Naukowe, Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej oraz Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk.

 

Do festiwalu spośród wielu zgłoszonych zakwalifikowano jedynie kilkunastu uczniów z całego województwa, w tym naszego humanistę - Pawła Płoskiego z IIc.

 

Każdy z uczestników miał za zadanie wygłosić krótką prelekcję na wybrany temat oraz przedstawić przygotowaną prezentację multimedialną. Paweł podszedł do zadania twórczo i wprowadził słuchaczy w temat o zagadkowym tytule: Człowiek i jego wolność: koncepcja „klatki okablowanej”, do której każdy ma kluczyk. Jego wypowiedź, będąca formą kulturowej analizy współczesnego, szczególnie medialnego, dyskursu, miała charakter interdyscyplinarny: filozoficzno - psychologiczno - socjologiczny.

 

Swoim wystąpieniem zasłużył na wielkie brawa i gratulacje, gdyż zrobił to bardzo profesjonalnie - merytorycznie, kreatywnie i z humorem. Komitet festiwalowy przyznał mu wyróżnienie, co można zobaczyć tutaj!

 

Dodajmy, że jest to kolejny w tym roku sukces Pawła w tym obszarze: w lutym zdobył niemal 100% punktów za swoją wypowiedź pisemną na etapie okręgowym Olimpiady Filozoficznej, a później kilkakrotnie otrzymywał brawa za wzorowe prezentowanie II LO na targach szkół czy w Dniu Otwartym.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, Pawle! :)

 

Pomysł konkursu podała p. Anna Helmin, ideę i książki podpowiedział p. Paweł Lęcki, a wspierał w czasie wystąpienia p. Przemysław Staroń.

Data dodania: 2018-01-11 20:27:50
Data edycji: 2018-01-11 20:28:44
Ilość wyświetleń: 857

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook