TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Finalistka ogólnopolskiego konkursu

Finalistka ogólnopolskiego konkursu

Finalistka ogólnopolskiego konkursu!

Brawo Paulina!

Wizyta w Pałacu Prezydenckim…

 

 

Uczennica klasy II a Paulina Kołtonowska uzyskała tytuł finalisty X Konkursu „Historia i kultura Żydów Polskich” organizowanego przez Fundację Shalom.

 

W ramach konkursu Paulina napisała pracę  pt. Aby pamięć nie umarła – opowieść o sopockim cmentarzu żydowskim oraz historiach sopockich Żydów. Wykazała się także znajomością zagadnień związanych z historią i kulturą społeczności żydowskiej na ziemiach polskich. Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała mgr Alina Wiej

 

Finał ustny konkursu i jego uroczyste zakończenie miały miejsce w Warszawie w dniach 2-3 czerwca br.Uczestnicy finału 2 czerwca odpowiadali przed komisją złożoną ze znakomitych znawców problematyki Żydów polskich pod przewodnictwem prof. Feliksa Tycha – wieloletniego dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego i autora prac o tej tematyce.

 

W niedzielę 3 czerwca finaliści konkursu wraz z opiekunami gościli w Pałacu Prezydenckim. Mieli możliwość zwiedzenia pałacu, zostali także przyjęci przez Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Pana Macieja Klimczaka, który w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego podziękował im za zaangażowanie i wkład pracy w realizacji zadań konkursowych. Młodzież i towarzyszący im opiekunowie zostali także przyjęci drobnym poczęstunkiem (były truskawki, słodycze, soki...!)

 

O godzinie 14.00 w Teatrze Żydowskim w Warszawie miało miejsce uroczyste zakończenie i podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w obecności przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Premiera, Kancelarii Marszałka Senatu, Ministerstwa Edukacji Narodowej Prezesa Fundacji Shalom Gołdy Tencer, Dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. Pawła Śpiewaka, Jury konkursu z jego przewodniczącym prof. Feliksem Tychem.

 

Do uczestników konkursu specjalny list z podziękowaniami i gratulacjami wystosował Premier Donald Tusk, który odczytała przedstawicielka Jego Kancelarii Agnieszka Kozłowska –Rajewicz. Uroczystość uświetnił występ aktorów Teatru Żydowskiego.

 

Alina Wiej

Data dodania: 2018-01-11 20:36:02
Data edycji: 2018-01-11 20:37:31
Ilość wyświetleń: 1110

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook