143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Gekon w sali 22

Gekon w sali 22

14 kwietnia nasza szkoła zawitała na Exotic Fest Gdańsk w przepięknym AMBEREXPO w Gdańsku. Wydarzenie to otworzyło przed nami drzwi do fascynującego świata egzotycznych stworzeń, roślin terrariowych oraz barwnego życia akwariowego.

 

Nasz entuzjazm tylko wzrastał, gdy zbliżała się chwila wyboru nowego członka rodziny dla sali 22. Odliczaliśmy dni z niecierpliwością, aż wreszcie mogliśmy przywitać w naszym gronie piękną samiczkę gekona orzęsionego (Correlophus ciliatus). Teraz króluje ona w przygotowanym dla niej przytulnym lokum w sali biologicznej. A wszystko to stało się możliwe dzięki wielkiej hojności i wsparciu, jakie okazaliście poprzez naszej zbiórki z kiermaszu ciast. Wasza dobroć sprawiła, że nasze marzenie o egzotycznym lokatorze stało się rzeczywistością!

 

Teraz przyszła kolej na was, abyście mogli uczestniczyć w kolejnym, niezwykle emocjonującym etapie. Jeśli ktoś z Was ma pomysł na imię dla naszej nowej przyjaciółki z sali 22, serdecznie zachęcamy do podzielenia się nim. Wystarczy wrzucić swoją propozycję do specjalnie przygotowanego pojemnika, który czeka na Wasze pomysły. Ale to nie wszystko!

 

Jeśli chcecie zaangażować się jeszcze bardziej i uczestniczyć w opiece nad naszym gekonem, zapraszamy Was do dołączenia do grupy "Opieka nad Gekonem". To nie tylko okazja do niesamowitej zabawy i nauki, ale również wyraz troski o dobrostan zwierząt. Dbanie o naszego nowego przyjaciela to nie tylko przyjemność, ale również ważna odpowiedzialność, która uczy nas empatii i szacunku dla świata przyrody. Dołączcie do naszej grupy i razem uczmy się, jak być dobrymi opiekunami dla naszych zwierzęcych przyjaciół!

Data dodania: 2024-04-22 10:33:01
Data edycji: 2024-04-22 10:34:15
Ilość wyświetleń: 101

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej