Tytuł "Złotej Szkoły 2023" w rankingu PERSPEKTYW, 99 miejsce w kraju w rankingu LICEÓW, 75 w rankingu SZKÓŁ OLIMPIJSKICH, 105 w rankingu MATURALNYM

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Klasa ID we Włoszech

Klasa ID we Włoszech

Trzydniowy wyjazd do Włoch klasy Id (23-25 kwietnia) był bardzo intensywny i mimo krótkiego czasu pobytu w tym kraju udało nam się nasycić jego pięknem. Odwiedziliśmy północną Lombardię, a bazę wypadową stanowiło Bergamo, stare miasto położone na wzgórzu, do którego można dotrzeć kolejką linową. Kolejka linowa dojeżdża również do znajdującego na zamku punktu widokowego, skąd widać malowniczą panoramę miasta.

Drugi dzień wycieczki obfitował w atrakcje przyrodnicze. Do położonego na półwyspie miasta Bellagio płynęliśmy z Varenny statkiem, z którego rozciągały się niesamowite widoki Alp i jeziora Como. W Bellagio wielką atrakcją był położony nad wodą i rozkwitający wiosną ogród.

Na koniec odwiedziliśmy stolicę Lombardii, Mediolan, w którym zwiedziliśmy takie ważne dzieła lombardzkiej architektury sakralnej jak romański kościół św. Ambrożego czy katedrę. Na dziedzińcu zamku Sforzów część klasy odpowiadała na pytania włoskich ankieterek-studentek. (zdjęcia z Mediolanu). Mam nadzieję, że ta wycieczka to dopiero początek eksploracji Włoch przez Id.

Data dodania: 2023-04-26 13:29:17
Data edycji: 2023-05-02 13:29:52
Ilość wyświetleń: 132

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook