Klasa II C na zajęciach w ZTM lub na terminalu DCT

Klasa IIc miała okazję już kolejny raz wziąć udział w zajęciach organizowanych przez Fundacja Inspirujące Przykłady  Tym razem po warsztatach w Centrum Rozwoju Talentów w Olivia Business Centre połowa grupa pojechała do Zajezdni tramwajowej w Gdańsku, a druga część klasy udała się na Terminal DCT Gdańsk.

Uczniowie w odwiedzanych miejscach najpierw wzięli udział w wykładzie na temat danej firmy, przeplatanym ciekawymi zadaniami praktycznymi, a następnie obserwowali codzienne czynności, jakie wykonuje się będąc zatrudnionym w tego typu miejscu. Należy dodać, iż zajęcia prowadził specjalnie do tego delegowany pracownik, z którym uczniowie chętnie wchodzili w dyskusję, co bardzo mocno uatrakcyjniło wycieczkę.

Szczególną atrakcją było przejechanie po całym terminalu DCT, gdzie oprócz 2 mniejszych jednostek natrafiliśmy na przeładunek największego kontenerowca na Świecie OOCL Indonesia. Warto zaznaczyć, iż posiadaliśmy specjalną eskortę oraz autokar na wyłączność, gdyż zabronione jest poruszanie się pieszo po całym porcie.

Czekamy na kolejne wyjścia!

Wiadomość oraz zdjęcia przesłał p. Maciej Kozakiewicz

Data dodania: 2019-01-20 19:38:05