TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

Klasy matematyczne na UG!

19 maja klasy matematyczno-fizyczne 2b i 3b wzięły udział w seminarium „Wielcy polscy ekonomiści - Władysław Grabski” współorganizowane przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego i Narodowy Bank Polski Oddział w Gdańsku z okazji wydania monety upamiętniającej Władysława Grabskiego (1874–1938), autora reformy walutowej z 1924 r., którego dorobek współtworzy dziedzictwo polskiej ekonomii.

Sylwetkę Władysława Grabskiego i jego dokonania przedstawiła prof. dr hab. Anna Zielińska Głębocka, ekspert w zakresie polityki monetarnej i integracji ekonomicznej, członkini Rady Polityki Pieniężnej w latach 2010-2016.

Prelekcję pt. Spojrzenie ekonomistów na inflację. Komu ona pomaga, a komu szkodzi wygłosił dr Grzegorz Pawłowski z Katedry Polityki Gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Po prelekcji w ramach spotkania odbyła się dyskusja z udziałem Prelegentów i Gości.

Data dodania: 2022-05-21 06:29:17
Data edycji: 2022-05-21 06:32:51