Konferencja naukowa!

W tym roku tematem przewodnim był szeroko pojęty Wszechświat w mikro i makroskali. Konferencja miała charakter interdyscyplinarny, więc zabrali głos matematycy, informatycy, humaniści, biolodzy, chemicy i fizycy. Co ciekawe, obok uznanych autorytetów w tych dziedzinach, głos zabrali również młodzi ludzie ze szkół pomorskich. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszego liceum - Kamila Mańkowska z klasy 3d oraz Filip Augustyniak i Mateusz Kulis z klasy 3c.
Poziom jaki zaprezentowali dorównywał świetności uczelni, w której mieli zaszczyt wystąpić. Możemy być z nich naprawdę dumni. Kamila przedstawiła wpływ Wszechświata na naszą planetę, a dokładnie na zamieszkujące ją organizmy, natomiast Filip i Mateusz zaintrygowali wszystkich tematyką prawa międzynarodowego we Wszechświecie. Ich wykłady w postaci artykułów zostaną opublikowane w materiałach naukowej konferencji uczniowskiej.
Data dodania: 2018-09-24 20:56:27
Data edycji: 2018-09-24 21:03:03