TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Konferencja naukowa!

Konferencja naukowa!
W tym roku tematem przewodnim był szeroko pojęty Wszechświat w mikro i makroskali. Konferencja miała charakter interdyscyplinarny, więc zabrali głos matematycy, informatycy, humaniści, biolodzy, chemicy i fizycy. Co ciekawe, obok uznanych autorytetów w tych dziedzinach, głos zabrali również młodzi ludzie ze szkół pomorskich. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszego liceum - Kamila Mańkowska z klasy 3d oraz Filip Augustyniak i Mateusz Kulis z klasy 3c.
Poziom jaki zaprezentowali dorównywał świetności uczelni, w której mieli zaszczyt wystąpić. Możemy być z nich naprawdę dumni. Kamila przedstawiła wpływ Wszechświata na naszą planetę, a dokładnie na zamieszkujące ją organizmy, natomiast Filip i Mateusz zaintrygowali wszystkich tematyką prawa międzynarodowego we Wszechświecie. Ich wykłady w postaci artykułów zostaną opublikowane w materiałach naukowej konferencji uczniowskiej.
Data dodania: 2018-09-24 20:56:27
Data edycji: 2018-09-24 21:03:03
Ilość wyświetleń: 946

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Wydziałem Historii Uniwersytetu Gdańskiego,

4. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

6. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook