Konkurs - II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie 143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl

Pomorska NiepodlegÅ‚a – konkurs historyczny w II LO

4 grudnia 2018 roku w II Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cym im. BolesÅ‚awa Chrobrego odbyÅ‚ siÄ™ finaÅ‚ konkursu historycznego – Pomorska NiepodlegÅ‚a. GÅ‚ównym celem jaki przyÅ›wiecaÅ‚ organizatorom byÅ‚o uÅ›wiadomienie uczestnikom znaczenia roli Pomorza w budowaniu paÅ„stwa polskiego w okresie II RP. Polskość na tym obszarze byÅ‚a czymÅ› zupeÅ‚nie innym a jednoczeÅ›nie wyjÄ…tkowym zjawiskiem. Pomorze rozwijaÅ‚o siÄ™ również inaczej niż reszta kraju i pewne procesy historyczno-spoÅ‚eczne miaÅ‚y tutaj doÅ›c specyficzny przebieg.

Uczniowie sopockich szkóÅ‚ Å›rednich podjÄ™li siÄ™ zadania polegajÄ…cego na stworzeniu w ciÄ…gu 60 minut prezentacji multimedialnej na wylosowany temat. Tematem przewodnim zostaÅ‚y Polskie instytucje w Wolnym MieÅ›cie GdaÅ„sk.

NastÄ™pnym etapem byÅ‚o zaprezentowanie efektów swojej pracy przed komisjÄ… konkursowÄ… w skÅ‚adzie: dr Beata SÅ‚obodzian, dr JarosÅ‚aw Och oraz przedstawiciel UrzÄ™du Miasta Sopot Jakub Pilarski.

ZwyciÄ™zcami okazali siÄ™ uczniowie II LO w Sopocie w skÅ‚adzie: Filip Augustyniak, Mateusz Kulis oraz Filip Dobrosielski. Niemniej najważniejszÄ… kwestiÄ… jest to, że w stulecie istnienia paÅ„stwa polskiego udaÅ‚o siÄ™ przypomnieć oraz utrwalić pamięć o wydarzeniach na Pomorzu.

Data dodania: 2018-12-14 07:59:31
Data edycji: 2018-12-14 17:18:58

StaÅ‚a wspóÅ‚praca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

2. z WydziaÅ‚em Biologii  Uniwersytetu GdaÅ„skiego oraz WydziaÅ‚em Chemii Uniwersytetu GdaÅ„skiego,

5. z KatedrÄ… Chemii i Technologii MateriaÅ‚ów Funkcjonalnych Politechniki GdaÅ„skiej.