Tytuł "Złotej Szkoły 2023" w rankingu PERSPEKTYW, 99 miejsce w kraju w rankingu LICEÓW, 75 w rankingu SZKÓŁ OLIMPIJSKICH, 105 w rankingu MATURALNYM

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Konkurs

Konkurs

Pomorska Niepodległa – konkurs historyczny w II LO

4 grudnia 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego odbył się finał konkursu historycznego – Pomorska Niepodległa. Głównym celem jaki przyświecał organizatorom było uświadomienie uczestnikom znaczenia roli Pomorza w budowaniu państwa polskiego w okresie II RP. Polskość na tym obszarze była czymś zupełnie innym a jednocześnie wyjątkowym zjawiskiem. Pomorze rozwijało się również inaczej niż reszta kraju i pewne procesy historyczno-społeczne miały tutaj dośc specyficzny przebieg.

Uczniowie sopockich szkół średnich podjęli się zadania polegającego na stworzeniu w ciągu 60 minut prezentacji multimedialnej na wylosowany temat. Tematem przewodnim zostały Polskie instytucje w Wolnym Mieście Gdańsk.

Następnym etapem było zaprezentowanie efektów swojej pracy przed komisją konkursową w składzie: dr Beata Słobodzian, dr Jarosław Och oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Sopot Jakub Pilarski.

Zwycięzcami okazali się uczniowie II LO w Sopocie w składzie: Filip Augustyniak, Mateusz Kulis oraz Filip Dobrosielski. Niemniej najważniejszą kwestią jest to, że w stulecie istnienia państwa polskiego udało się przypomnieć oraz utrwalić pamięć o wydarzeniach na Pomorzu. 

Data dodania: 2018-12-14 07:59:31
Data edycji: 2018-12-14 17:18:58
Ilość wyświetleń: 983

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook