143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG
Opcje widoku
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Podkreślenie linków
Reset

Pomorska Niepodległa – konkurs historyczny w II LO

4 grudnia 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego odbył się finał konkursu historycznego – Pomorska Niepodległa. Głównym celem jaki przyświecał organizatorom było uświadomienie uczestnikom znaczenia roli Pomorza w budowaniu państwa polskiego w okresie II RP. Polskość na tym obszarze była czymś zupełnie innym a jednocześnie wyjątkowym zjawiskiem. Pomorze rozwijało się również inaczej niż reszta kraju i pewne procesy historyczno-społeczne miały tutaj dośc specyficzny przebieg.

Uczniowie sopockich szkół średnich podjęli się zadania polegającego na stworzeniu w ciągu 60 minut prezentacji multimedialnej na wylosowany temat. Tematem przewodnim zostały Polskie instytucje w Wolnym Mieście Gdańsk.

Następnym etapem było zaprezentowanie efektów swojej pracy przed komisją konkursową w składzie: dr Beata Słobodzian, dr Jarosław Och oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Sopot Jakub Pilarski.

Zwycięzcami okazali się uczniowie II LO w Sopocie w składzie: Filip Augustyniak, Mateusz Kulis oraz Filip Dobrosielski. Niemniej najważniejszą kwestią jest to, że w stulecie istnienia państwa polskiego udało się przypomnieć oraz utrwalić pamięć o wydarzeniach na Pomorzu.

Data dodania: 2018-12-14 07:59:31
Data edycji: 2018-12-14 17:18:58

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.