Tytuł "Złotej Szkoły 2023" w rankingu PERSPEKTYW, 99 miejsce w kraju w rankingu LICEÓW, 75 w rankingu SZKÓŁ OLIMPIJSKICH, 105 w rankingu MATURALNYM

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Książka miesiąca!

Książka miesiąca!
W nowym roku szkolnym powracamy do szlachetnej akcji KSIĄŻKA MIESIĄCA.
 
W październiku wytypowana została na nią książka artystyczna [art-book] Pociąg pośpieszny AWANGARDA do Poznania Głównego. Almanach za rok 2017 pod redakcją Piotra Wiesława Rudzkiego.
 
To oryginalna, artystyczna podróż pociągiem z Wybrzeża do stolicy Wielkopolski, w której wzięło udział wielu literatów, grafików, artystów malarzy oraz pracowników naukowych i krytyków z różnych pokoleń Pomorzan. Królują wiersze inspirowane podróżą koleją w aspekcie egzystencjalnym, ale nie tylko - uprzedzony do poezji Czytelnik znajdzie tutaj także eseje, felietony, szkice wspomnieniowe, przyczynki naukowe i wiadomości mejlowe. Polecana publikacja stanowi "zerową" pozycję pomorskiego projektu poetyckiego PANTOGRAF, którego inicjatorem i koordynatorem jest niżej podpisany doktorant i bibliotekarz. W zamieszczonym na frontyspisie czarno-białym kadrze fotograficznym, na sopockim peronie pozuje ze świecznikiem absolwentka naszego II LO, dzisiaj już także absolwentka ASP w Gdańsku Karina Lewandowska (w roli Dziewczyny z Awangardy).
 
Więcej:
 
Patronat Honorowy nad książką sprawują m.in.: Fundacja Grupy PKP, Prezydent Miasta Sopotu i gdański oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
 
POLECAMY NA PAŹDZIERNIK!
 
 
Bibliotekarz
Piotr Wiesław Rudzki
Data dodania: 2018-10-12 18:43:54
Data edycji: 2018-10-12 18:46:03
Ilość wyświetleń: 1129

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook