KSIĄŻKA MIESIĄCA

W nowym roku szkolnym 2019/2020 powracamy do szlachetnej akcji KSIĄŻKA MIESIĄCA, której celem jest prezentacja i przekazanie do rąk Czytelników w naszym liceum najnowszej produkcji wydawniczej.

Tym razem pozycja, w której nasza absolwentka Aleksandra Kas (matura 2018) debiutuje w "wagonie" pomorskiego projektu PANTOGRAF obok znanych i uznanych towarzyszy literackiej podróży, takich jak pisarz Paweł Huelle, profesor-poeta Kazimierz Nowosielski (UG), profesor sztuk pięknych Bogdan Chmielewski (UMK) czy posiadająca status Gościa Głównego galicyjska, a zarazem w pełni europejska poetka Ewa Lipska...

Projektowi patronują m.in. Fundacja Grupy PKP, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w jubileuszowym XXX roku działalności (Oddziały Gdańsk i Bydgoszcz).

Redakcja projektu - dzięki podpisanemu partnerstwu z II LO - znajduje się w naszej bibliotece i kieruje nią niżej podpisany. Dzięki temu partnerstwu logotyp naszej "królewskiej" placówki obecny jest w książce i na afiszach kolportowanych w całym kraju (dworce PKP, urzędy, instytucje kultury, uczelnie itd.).

Oto opis bibliograficzny KSIĄŻKI PAŹDZIERNIKA, sporządzony przez Bibliotekę Narodową:

Pociąg pośpieszny WITKACY do Zakopanego : almanach za rok 2018 : pokłosie podróży poetyckiej podjętej przez Pomorzan z różnych roczników XX wieku / pod redakcją Piotra Wiesława Rudzkiego
Pelplin : Wydawnictwo "Bernardinum", 2019. - 210, [2] stron, [2], LXXII stron tablic : ilustracje ; 21 cm
(PANTOGRAF pomorski projekt poetycki ; nr 1)
ISBN 978-83-8127-282-7.- 978-83-8127-096-0 (seria)

Pociągi ; Podróże ; Literatura podróżnicza polska - 21 w.

821.162.1-1:821.162.1-4

ZAPRASZAM,