143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;

Książka września!

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy akcję KSIĄŻKA MIESIĄCA, której zadaniem jest promocja czytelnictwa na terenie naszego liceum.

Wszyscy uczniowie, którzy w danym miesiącu sięgną po wytypowaną książkę i tuż po przeczytaniu (najpóźniej w następnym miesiącu) odpowiedzą bibliotekarzowi na kilka pytań dotyczących treści - mogą liczyć na dodatkową, bardzo dobrą ocenę z języka polskiego.

Oto KSIĄŻKA WRZEŚNIA:

Pilch, Jerzy (1952- ) |
-------------------------------------------------
60 felietonów najjadowitszych / Jerzy Pilch
Warszawa : Wielka Litera, cop. 2020. - 348, [1] s. ; 21 cm
ISBN 978-83-8032-463-3

Literatura polska 21 w. ; Felietony

82-3

Autor pragnie poinformować Czytelników, iż podczas przygotowywania tekstów nieobce mu były tak podstawowe chwyty, jak: tendencyjny dobór materiału, preparowanie fragmentów, wyrywanie cytatów z macierzystego kontekstu, ogólnie zła wola oraz szereg innych, pomniejszych ekscesów krytycznoliterackich.

Pilch złośliwy i uszczypliwy, czujny komentator absurdów rzeczywistości, tropiciel potknięć nieudolnych kolegów po piórze sieje popłoch i bezlitośnie kąsa, ale jak zawsze robi to w znakomitym stylu.

W felietonach zebranych w tym zbiorze czytelnik może znaleźć nieomal wszystko: zielone zęby przewodniczącego Mao, drwiny z grafomańskich powieści komunistycznych aparatczyków, ale też spory o piosenkę Kasi Nosowskiej, bokserskie potyczki Andrzeja Gołoty. Przy czym Pilchowe felietony choć powstały jakiś czas temu nie straciły nic na swej aktualności.

Polityka, sport, pisarze, kobiety, rzeczywistość, literatura, ojczyzna - Pilch nie oszczędza nikogo ani niczego. Wali prosto w oczy kolegów literatów (wymienianych z nazwiska), polityków (takoż), ale też członków własnej rodziny jak się okazuje, choć byli oni z pozoru po luterańsku porządni, to tak naprawdę żaden z nich ani razu uważnie nie przeczytał Biblii.

Zakup 2 egzemplarzy zrealizowano z budżetu Rady Rodziców przy II LO w Sopocie.

ZAPRASZAMY JUŻ OD DZISIAJ,

Bibliotekarz