143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Laureatki międzywojewódzkiego konkursu plastyczno – literackiego

Z przyjemnością informujemy, że  dwie uczennice z klasy I a - Justyna Haftka i  Maria Heppner zostały laureatkami międzywojewódzkiego konkursu plastyczno – literackiego „Morze a moja mała i duża Ojczyzna” zorganizowanego przez Związek Miast i Gmin Morskich. Tegoroczna, trzynasta już edycja konkursu przebiegała pod hasłem „My dla Morza, Morze dla nas”.

 

Obie uczennice są laureatkami w kategorii literackiej, Justyna za opowiadanie „Ujście Bezimiennej”, a Marysia – za esej „Morze ma o wiele więcej wyobraźni, niż możemy sobie wymarzyć”. Uroczysta Gala Konkursowa, podczas której zostaną wręczone nagrody odbędzie się we wrześniu w Szczecinie. Obie uczennice mają już za sobą sukcesy w dziedzinie polonistycznej. Marysia zakwalifikowała się do etapu ustnego na U.G. w Olimpiadzie Języka Polskiego, a Justyna zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Herbert w oczach młodych Pomorzan” w kategorii - proza.

 

GRATULUJEMY!!!

Data dodania: 2018-01-11 20:46:39
Data edycji: 2018-01-11 20:47:46
Ilość wyświetleń: 1233

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej