Mamy podium w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym!

Klasa 1bp zajęła 3 miejsce w województwie i 19 w kraju w drużynowym,  Międzynarodowwym Konkursie Matematycznym  "Matematyka bez granic".

Klasa 1cp zajęła w nim również bardzo wysoką pozycję, gdyż uplasowała się na 12 miejscu  w województiwie.

W konkursie na poziomie liceum mogą uczestniczyć tylko uczniowie klas pierwszych.

W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma niespotykaną formę, bo startują w nim całe klasy.  Ma interdyscyplinarne zadania i jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne (konstrukcje, wycinanki, budowanie modeli brył).

Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki. Są skorelowane z innymi przedmiotami. Dla polskiej szkoły są to zadania bardzo nietypowe. Na ogól nie wymagają uzasadnienia, ale wypracowania konkretnego algorytmu postępowania. Mają zróżnicowany stopień trudności i tematykę, więc każdy uczeń w klasie może się czymś wykazać. Jedno z zadań podane jest w językach obcych i tak też trzeba zapisać jego rozwiązanie.

Więcej na stronie: http://www.mbg.uz.zgora.pl/

Brawo Pierwszaczki!!!