143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;

Międzyszkolne Koło Medyczne Styczeń

W minioną sobotę, 13 stycznia 2024 roku, odbyło się szóste spotkanie Międzyszkolnego Koła Medycznego, zorganizowane przez II LO w Sopocie oraz VI LO w Gdyni. Wspaniała atmosfera spotkania została wzbogacona obecnością reprezentantów różnych szkół Pomorza, w tym II LO w Gdańsku, V LO w Gdańsku, II LO w Gdyni, IV LO w Gdyni i I LO w Wejherowie.

Gwiazdą tego wyjątkowego spotkania był nasz utalentowany prowadzący, Jakub Makarewicz, który z pasją podjął się omówienia fascynującego tematu układu limbicznego. Jego wykład skoncentrował się na kluczowych elementach tego układu oraz na hipokampie, układzie nagrody oraz nerwach czaszkowych.

Serdecznie dziękujemy Kubie za dzielenie się swoją ogromną wiedzą z uczestnikami i za udostępnienie cennych materiałów dydaktycznych, które z pewnością pomogą w dalszej nauce. Doceniamy wysiłki podejmowane przez niego, aby przekazać trudne treści młodym entuzjastom medycyny w jak najbardziej przystępny sposób.

Zapraszamy wszystkich serdecznie już 20 stycznia na zakończenie tej fascynującej serii spotkań. Będzie to niepowtarzalna okazja do podsumowania zdobytej wiedzy i wymiany doświadczeń. Niech ostatnie spotkanie będzie równie inspirujące, jak poprzednie!

Zdjęcia: Anna Helmin

Data dodania: 2024-01-15 12:46:03