143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Międzyszkolne Koło Medyczne Styczeń

Międzyszkolne Koło Medyczne Styczeń

 

W minioną sobotę, 13 stycznia 2024 roku, odbyło się szóste spotkanie Międzyszkolnego Koła Medycznego, zorganizowane przez II LO w Sopocie oraz VI LO w Gdyni. Wspaniała atmosfera spotkania została wzbogacona obecnością reprezentantów różnych szkół Pomorza, w tym II LO w Gdańsku, V LO w Gdańsku, II LO w Gdyni, IV LO w Gdyni i I LO w Wejherowie.

 

Gwiazdą tego wyjątkowego spotkania był nasz utalentowany prowadzący, Jakub Makarewicz, który z pasją podjął się omówienia fascynującego tematu układu limbicznego. Jego wykład skoncentrował się na kluczowych elementach tego układu oraz na hipokampie, układzie nagrody oraz nerwach czaszkowych.

Serdecznie dziękujemy Kubie za dzielenie się swoją ogromną wiedzą z uczestnikami i za udostępnienie cennych materiałów dydaktycznych, które z pewnością pomogą w dalszej nauce. Doceniamy wysiłki podejmowane przez niego, aby przekazać trudne treści młodym entuzjastom medycyny w jak najbardziej przystępny sposób.

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie już 20 stycznia na zakończenie tej fascynującej serii spotkań. Będzie to niepowtarzalna okazja do podsumowania zdobytej wiedzy i wymiany doświadczeń. Niech ostatnie spotkanie będzie równie inspirujące, jak poprzednie!

 

Zdjęcia: Anna Helmin

Data dodania: 2024-01-15 12:46:03
Data edycji: 2024-01-15 12:48:56
Ilość wyświetleń: 79

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej