143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Międzyszkolne Koło Medyczne Styczeń cz. II

Międzyszkolne Koło Medyczne Styczeń cz. II

 

W minioną sobotę, 20 stycznia 2024 roku, miało miejsce ostatnie, siódme już spotkanie Międzyszkolnego Koła Medycznego, zorganizowane przez II LO w Sopocie i VI LO w Gdyni. Wydarzenie to zaznaczyło się wspaniałą atmosferą, a uczestnictwo reprezentantów różnych szkół z Pomorza, takich jak II LO w Gdańsku, V LO w Gdańsku, II LO w Gdyni, IV LO w Gdyni i I LO w Wejherowie, sprawiło, że stało się ono wyjątkowe.

 

W roli głównej pojawił się utalentowany prelegent, Jakub Makarewicz, który z pasją podjął się omówienia tematu unaczynienia mózgu, skupiając się na najważniejszych naczyniach krwionośnych oraz płynie mózgowo-rdzeniowym.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Kubie za dzielenie się swoją rozległą wiedzą z uczestnikami i za udostępnienie cennych materiałów dydaktycznych, które z pewnością przyczynią się do dalszej nauki. Doceniamy także jego zaangażowanie w przekazywanie trudnych treści młodym entuzjastom medycyny w sposób jak najbardziej zrozumiały.

 

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie wspólne przedsięwzięcie naszej szkoły z VI LO w Gdyni, a kolejne inicjatywy będziemy mogli ogłosić wkrótce :)

 

Fotografie: Anna Helmin, Karolina Topa

Data dodania: 2024-01-22 11:06:40
Data edycji: 2024-01-22 11:07:15
Ilość wyświetleń: 111

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej