143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną, Styczeń

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną, Styczeń

Dnia 16 stycznia 2024 roku uczniowie klasy 1d i 2c, w towarzystwie Pań Anny Helmin i Karoliny Topa, wzięli udział w Konferencji "Młodzieżowe Spotkania z Medycyną" zorganizowanej przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Spotkanie rozpoczęły uczennice klasy 4 z XIX LO w Gdańsku, Aleksandra Bilewicz i Milena Masalska, prezentując wykład juniorski na temat wszechstronnego działania grzybów - od zabójczych po lecznicze właściwości.

Następnie głos zabrał dr n. med. Karol Karnecki z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej GUMed, który w sposób niezwykle interesujący przedstawił aspekty medycyny sądowej i ich powiązania z innymi dziedzinami nauki i prawem.

Trzeci wykład, prowadzony przez prof. dr hab. med. Tomasza Zdrojewskiego, skoncentrował się na wynikach Naukowego Projektu PolSenior2. W trakcie prelekcji prof. Zdrojewski powołał "lożę ekspertów", która pomagała w interpretacji danych i analizie wykresów. Wyróżnieni zostali także uczniowie naszej szkoły, Franciszek Sajnaj (2c) i Maksymilian Juński (1d), ten ostatni otrzymał nagrodę książkową za udzielenie prawidłowej odpowiedzi. Prof. dr hab. med. Jan Skokowski poparł również stanowisko dotyczące aktywności fizycznej jako recepty na długie i zdrowe życie.

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu za zaproszenie nas na to wydarzenie, a z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Zdjęcia: Karolina Topa

Data dodania: 2024-01-18 07:52:40
Data edycji: 2024-01-18 07:54:37
Ilość wyświetleń: 100

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej