143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną w centrum zainteresowań klas bio-chem

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną w centrum zainteresowań klas bio-chem

Dnia 20 grudnia 2022 r. uczniowie klas biologiczno-chemicznych brali udział w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną organizowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny. Program wykładów otworzyła prelekcja dziewcząt z klasy 1C, Karoliny Michalskiej i Veronicy Zaleśny, które przedstawiły temat Mroczne sekrety botaniki - trujące właściwości roślin.
Oczywiście, klasy biologiczno- chemiczne nie poprzestają na sporadycznych wizytach w murach GUMedu, bo sposobów na zdobywanie wiedzy biologicznej jest znacznie więcej. 31 stycznia 2023 r. klasy 1C i 3C wraz z Panią Anną Helmin i Panią Karoliną Topa wzięły udział w warsztatach na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego prowadzonych przez Panią dr Annę Kot na temat pochodzenia zwierząt domowych. Po nich to po raz kolejny brali udział w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną i miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Data dodania: 2023-01-31 12:11:41
Data edycji: 2023-02-24 06:50:55
Ilość wyświetleń: 144

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej