143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Nagroda w konkursie literackim!

Nagroda w konkursie literackim!
Z wielką radością zawiadamiamy, że Aleksandra Jung, uczennica klasy 2d, wygrała główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie literackim "Krajobraz - doświadczam w pełni" organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Poniżej uzasadnienie jury konkursu:
 
Praca szczególnie wyróżnia się szacunkiem do miejsca, w którym żyjemy i przełamuje stereotypy. Jury doceniło oryginalne ujęcie nadmorskiego krajobrazu, nie jako krajobrazu okazjonalnego, którego odbiorowi towarzyszy wakacyjne, pozytywne nastawienie, lecz jako scenerii życia codziennego wieloletniego mieszkańca. Autorka istotnym elementem krajobrazu czyni konkretnego człowieka, który spędza całe dnie w jednym miejscu nad morzem. Człowiek ten - mimo swojej ślepoty - jest tym, który tak naprawdę widzi więcej niż osoby pełnosprawne; jest mędrcem, który prawdziwie doświadcza krajobrazu w pełni. Ponadto nie jest to krajobraz wyidealizowany; główny bohater (a za nim przecież i autorka) nie ucieka od elementów powszechnie uważanych za brzydkie i nieprzyjemne, które tak naprawdę w równym stopniu, co te piękne, konstytuują nadmorskie genius loci. Dopiero odczuwanie tych wszystkich czynników w pełni oddaje krajobraz Sopotu i stanowi najcenniejszy skarb jego mieszkańców. Jako jedyna spośród zgłoszonych prac niesie również przesłanie patriotyczne: ukochanego krajobrazu warto jest bronić i o niego walczyć.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów!
Data dodania: 2022-10-26 16:45:47
Data edycji: 2022-10-26 16:46:20
Ilość wyświetleń: 292

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej