143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG; Ranking WaszaEdukacja.pl 2024r. Licea: Kraj 72 miejsce, Trójmiasto 7 miejsce;
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Noc Biologów

Noc Biologów

Miniony piątek był pełen fascynujących odkryć podczas udziału naszych uczniów z klas 1C, 1D, 2C i 4C w „Nocy Biologów”. Inicjatywa ta, zorganizowana we współpracy wydziałów biologicznych
i przyrodniczych polskich uniwersytetów oraz ogrodów botanicznych, stanowiła niezwykłą okazję zarówno dla pasjonatów biologii, jak i laików nauk przyrodniczych.

Tegoroczna edycja, której hasłem było „Tajemnice życia od komórek do biosfery”, odbyła się 12 stycznia. Uczestnicy mieli przyjemność uczestniczyć w eksperymentach, warsztatach i pokazach przygotowanych przez utalentowanych studentów i pracowników Wydziału Biologii UG oraz Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMedu.

Podczas wydarzenia nasi uczniowie mieli okazję mi.in.: wysłuchać ciekawych prelekcji na temat ptasich lotek i alg morskich, zobaczyć bioluminescencyjne bakterie, a nawet dotknąć karaczana lub patyczaka. Dodatkowo, w holach odbywały się quizy i challenge, które pozwoliły sprawdzić wiedzę i umiejętności.

Dziękujemy serdecznie Wydziałowi Biologii UG oraz Międzyuczelnianemu Wydziałowi Biotechnologii UG i GUMedu za niezapomniane doświadczenia i możliwość uczestnictwa w tak inspirującym wydarzeniu!

#NocBiologów #Biologia #EdukacjaPrzyrodnicza #Nauka #TajemniceŻycia

Zdjęcia: Karolina Topa, Anna Helmin, Zofia Dunaj i Nina Wiśniewska z 1C

Data dodania: 2024-01-15 12:17:26
Data edycji: 2024-01-15 12:31:33
Ilość wyświetleń: 188

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej