TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2022" ! 10 miejsce w Trójmieście, 12 w województwie, 165 w skali kraju. Jednocześnie jesteśmy na 166 miejscu w rankingu wyników maturalnych, a na 117 w rankingu szkół olimpijskich :)

''Rozmówki filmowe'' 1D

11 maja klasa 1D uczestniczyła w interdyscyplinarnych warsztatach organizowanych przez Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Wyższą Szkołę Bankową w Gdyni.

Podczas wydarzenia zaprezentowany został film „Dzień Babci” (2015) w reżyserii absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Miłosza Sakowskiego. Po pokazie filmowym przeprowadzone zostało konwersatorium poprowadzone w języku angielskim.

Studenci III roku filologii angielskiej ze specjalnością tłumaczenia pisemne i ustne, przeprowadzili tłumaczenie symultaniczne filmu na język angielski, opowiedzieli również o samym kierunku studiów.

Wydarzenie to miało charakter interdyscyplinarny, w którym uczniowie otrzymali możliwość praktycznej nauki języka angielskiego w połączeniu z edukacją filmową oraz doradztwem zawodowym w przestrzeni GCF.

Data dodania: 2022-05-15 20:35:57
Data edycji: 2022-05-15 20:36:49