Tytuł "Złotej Szkoły 2023" w rankingu PERSPEKTYW, 99 miejsce w kraju w rankingu LICEÓW, 75 w rankingu SZKÓŁ OLIMPIJSKICH, 105 w rankingu MATURALNYM

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spotkajmy się na murawie. Festyn piłkarski

Spotkajmy się na murawie. Festyn piłkarski

Spotkajmy się na murawie. Festyn piłkarski dla małych i dużych


20 maja o godzinie 15.00 na boisku przy ul. 23 Marca 95 drużyna Sopotu pod wodzą prezydenta Jacka Karnowskiego zmierzy się z drużyną Tomka Kuszczaka, wielokrotnego reprezentanta Polski i piłkarza Manchesteru United. Mecz zwieńczy festyn piłkarski „Spotkajmy się na murawie”, który zaplanowano w godz. 12.00-16.00. Wstęp wolny.
Treningi piłkarskie z profesjonalnymi trenerami dla trzech grup wiekowych, foodtracki, miejsca do odpoczynku dla całych rodzin, dmuchane zamki – to wszystko czeka na miłośników piłki nożnej na boiskach MOSiR. To wspaniała okazja, by całymi rodzinami spędzić czas na świeżym powietrzu.


Znani i lubiani


Na festynie pojawią się także znamienite gwiazdy, znane z boisk i telewizji. Swoją obecność zapowiedzieli: Jarosław Bieniuk, Łukasz „Juras” Jurkowski, Tomasz Korynt, Rafał Maserak, Dariusz Michalczewski, Sebastian Mila i Marcin „Wasyl” Wasilewski. Z gwiazdami będzie można sobie zrobić zdjęcie i poprosić o autograf.
Poznajmy się!
Celem jest integracja dzieci polskich i ukraińskich, które mieszkają w Sopocie. Ambasadorem i dobrym duchem festynu jest Tomek Kuszczak, bramkarz polskiej reprezentacji, jeden z sześciu polskich piłkarzy, którzy zdobyli Puchar Europy. W latach 2006-2012 grał w barwach Manchester United. Całość poprowadzi znany i lubiany dziennikarz sportowy Włodzimierz Machnikowski.

Treningi piłkarskie

Płyta pełnowymiarowego piłkarskiego boiska zostanie podzielona na trzy boiska treningowe dla trzech grup wiekowych. Dzieciaki i młodzież zostaną podzielone wg wieku: 5-8 lat, 9-12 lat i 13-16 lat. Nie ma żadnych ograniczeń, by wziąć udział w sesji treningowej. Każdy trening będzie trwał 20 minut. Ćwiczenia motoryczne i kondycyjne będą się odbywały pod kierunkiem trenerów z trójmiejskich szkółek i akademii piłkarskich.
- Na krótkie treningi piłkarskie zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku od 5 do 16 lat. To okazja do zawarcia przez dzieci i nastolatków nowych znajomości. Sport ma niesamowitą siłę integrowania i nie ma znaczenia, jakim językiem mówimy. Mile widziane są całe rodziny, niezależnie, czy dzieci trenują piłkę czy nie. Zapewniamy wiele atrakcji, także dla dzieci, które nie grają w piłkę – mówi Józef Kamiński, z-ca dyrektora MOSiR.


Informacje dodatkowe


W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu nie ma wystarczającej liczby miejsc parkingowych, MOSiR Sopot prosi o korzystanie z komunikacji miejskiej: autobusy linii 117, 143 i 244.
Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), patronem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej, a partnerem Rewa Park Apartamenty.

Data dodania: 2023-05-13 11:09:24
Data edycji: 2023-05-13 11:10:00
Ilość wyświetleń: 49

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook