143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Sukces

Sukces

Z wielką dumą i radością pragniemy poinformować, że uczeń klasy IIIa Jan Łaz uzyskał bardzo wysoki 24 wynik w kraju w Olimpiadzie Historycznej, zostając tym samym Finalistą XLVII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej! 


Jest to ogromny sukces, który Janek osiągnął ciężką pracą i determinacją. Dzięki niemu otrzyma 100% z matury z historii, a także indeksy na wiele atrakcyjnych kierunków prestiżowych uczelni, między innymi na Prawo Uniwersytetu Warszawskiego, psychologię Uniwersytetu Jagiellońskiego, politologię UAM w Poznaniu itd., oraz wiele innych przywilejów w liczeniu punktów w rekrutacji (np. na Uniwersytecie Jagiellońskim oprócz historii otrzymuje także 100% pulę z drugiego rozszerzonego przedmiotu: matematyki, wos-u itd.).


Gratulujemy tego ogromnego sukcesu i zachęcamy uczniów naszej szkoły do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji! 


Wiadomość przesłała p. Zofia Heppner.

Data dodania: 2021-04-13 17:16:31
Data edycji: 2021-04-13 17:17:56
Ilość wyświetleń: 551

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej