Tytuł "Złotej Szkoły 2023" w rankingu PERSPEKTYW, 99 miejsce w kraju w rankingu LICEÓW, 75 w rankingu SZKÓŁ OLIMPIJSKICH, 105 w rankingu MATURALNYM

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Szkoła Humanitarna.

Podczas ubiegłego roku szkolnego grupa 12 uczniów brała udział w projekcie Polskiej Akcji Humanitarnej. Był to roczny program z obszaru edukacji globalnej. Program ten składał się ze szkoleń dla nauczycieli i uczniów, warsztatów realizowanych na terenie szkoły, scenariuszy zajęć, konkursów, spotkań World Cafe, dyskusyjnych klubów online i wiele więcej. Po rocznej współpracy, dzięki realizacji działań zgodnych z kryteriami programu, oraz zaangażowaniu naszych wspaniałych uczniów otrzymaliśmy tytuł Szkoły Humanitarnej.

Na pierwszym pietrze tuż obok strefy relaksu można zobaczyć certyfikat, oraz nagrodę, którą otrzymała szkoła - dużą mapę świata przedstawioną w odwrotnej perspektywie. Na tej odwróconej mapie inna część świata jest w centrum, a inne znajdują się na obrzeżach mapy. To ciekawy eksperyment, który może odmienić ludzką percepcję i zachęcić do dyskusji.

Dzięki projektowi Polskiej Akcji Humanitarnej dysponujemy ciekawą biblioteką zajęć gotowych do realizacji na godzinach wychowawczych, zapraszamy zainteresowanych nauczycieli do korzystania z materiałów :-)

Izabela Agnieszka Kańkowska - Wielgosz ;-) i Ania Słapik

Data dodania: 2019-10-07 08:13:48
Data edycji: 2019-10-07 08:14:22
Ilość wyświetleń: 659

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook