143 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących, 10 miejsce w województwie, znak jakości Złota Szkoła Perspektywy 2024; 141 miejsce w rankingu maturalnym Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2024; 5 miejsce w rankingu szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl; Tegoroczni Olimpijczycy: Mikołaj Foltyn - finalista, Olimpiada Historyczna, Maja Klofczyńska, Jakub Nowak - finaliści, Olimpiada Literatury i języka polskiego, Jan Śniadach - laureat, Olimpiada jezyka angielskiego; Konkursy z indeksami na uczelnie: Alicja Cypcarz - konkurs wiedzy ekogologicznej OKAWANGO, Wiktor Zakrzewski - ogólnopolski lonkurs wydziału chemii PG
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Unity in Diversity

Unity in Diversity

Unity in Diversity – panel dyskusyjny

 

W piątek 27.09.2019 roku grupa uczniów z naszego liceum uczestniczyła w panelu dyskusyjnym na temat Unii Europejskiej. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy, które odpowiadały na pytania: Czym jest dla nas Europa? Jak widzimy swoją przyszłość w Europie? Jakie problemy możemy rozwiązać tylko razem? Co nas dzieli i co nas łączy?

Debata odbywała się w języku angielskim, a oprócz uczestników z II LO wzięli w niej udział uczniowie z  I LO w Sopocie oraz goście z Niemiec – przedstawiciele Rady Młodych Miasta Ratzeburga. Przy prezentacji wniosków był obecny prezydent Sopotu – pan Jacek Karnowski.

Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Chęcińska, Ola Wiśniewska i Julia Zielińska (1d), Agata Guza i Marceli Płoszaj (2a), Ola Mejna, Iga Maśniak i Stefania Jankowska (3a) oraz Kuba Dąbrowski (3c).

Data dodania: 2019-10-01 08:27:07
Data edycji: 2019-10-01 09:50:11
Ilość wyświetleń: 769

Współpraca z uczelniami wyższymi

 

Stała współpraca II LO w Sopocie z uczelniami wyższymi:

1. z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

2. z Wydziałem Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałem Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

3. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym,

4. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

5. z Katedrą Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Politechniki Gdańskiej.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej