URANIUM

W dniach 20, 21 i 27.09.2022 r. aktualna klasa 3 c miała możliwość odbycia zajęć laboratoryjnych z chemii ogólnej na Politechnice Gdańskiej w Katedrze Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych w ramach projektu: „Chemia bez granic – warsztaty fizyko-chemiczne dla uczniów szkól średnich” realizowanym przez program URANIUM (po więcej informacji – https://lo2.sopot.pl/wspolpraca-z-pg,567,pl).

W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z zasadami BHP, warunkami pracy w laboratorium chemicznym oraz uczestniczyli w zajęciach dotyczących: przygotowywania roztworów, miareczkowania, bufory, ogniwa galwaniczne, elektroliza, korozja, analiza jakościowa kationów i anionów oraz kinetyka reakcji chemicznych.

Data dodania: 2022-10-05 20:54:07
Data edycji: 2022-10-05 21:01:04