VIII Młodzieżoy Sejmik Ekologiczny

W dniu 19 kwietnia 2024 r. odbył się etap wojewódzki VIII Młodzieżowego Sejmiku Ekologicznego organizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie postawy szacunku wobec zasobów przyrody ożywionej i nieożywionej oraz rozbudzanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Nasi uczniowie, aby dotrzeć do tego etapu musieli przebrnąć przez etap szkolny i powiatowy rozwiązując testy konkursowe, których tematyka związana była z szeroką rozumianą ekologią, ochroną środowiska, biologią wybranych gatunków roślin, płazów i gadów oraz zanieczyszczeniami wód i sposobami ich usuwania.

Tym oto sposobem wyłoniła się szkolna reprezentacja w składzie: Beata Kosiarz (3c) Natalia Chabowska, Franciszek Sajnaj, Tymoteusz Lorek (trójka z 2c) oraz Szymon Szkaradkiewicz (1c), która walczyła o najwyższe lokaty.

Najlepszy rezultat wśród nich uzyskała Beata Kosiarz, która zajęła II miejsce w konkursie. Pozostali uczniowie uzyskali również bardzo wysokie wyniki. Dla nas to wydarzenie o tyle ma wymiar historyczny, ponieważ braliśmy w nim udział po raz pierwszy, więc debiut możemy uznać za niezwykle udany :).

Serdecznie gratulujemy Beacie i dziękujemy pozostałym za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły :)

Data dodania: 2024-04-22 10:28:15
Data edycji: 2024-04-22 10:28:58